Advert
Advert
Advert

Rize'de Kar Tatili 1 Gün Daha Uzadı

Rize Valiliği olumsuz hava koşulları nedeniyle 19 Ocak Çarşamba günü il genelinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime 1 gün ara verildiğini bildirdi.

Rize'de Kar Tatili 1 Gün Daha Uzadı
Rize'de Kar Tatili 1 Gün Daha Uzadı admin

Rize Valisi Kemal Çeber, kentte devam eden kar yağışı ve meteorolojiden alınan son tahminlere göre hava şartlarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve yaşanması muhtemel olumsuzlukların (buzlanma, don) önüne geçilebilmesi amacıyla 19 Ocak Çarşamba günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime 1 gün ara verildiğini bildirerek, öğrencilere "karın tadını benim içinde çıkarı" dedi. Vali Çeber, kentte aynı gün kamuda görevli hamile ve engellilerin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

Vali Çeber, valiliğin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise şunları kaydetti: "Sevgili atmacalarım, yoğunluktan 2 gündür mesajlara bakamıyorum. Neler olmuş neler. İlçelerimizin farklı hava durumları nedeniyle verdikleri farklı tatil kararlarına sevinenler, üzülenler, kayanlar, düşenler, donanlar…:) Bazılarınızın üzüldüğünü gördüm şimdi ben de çok üzüldüm.. Bu Müdürlere hepsi sizi çok sever) buraları emanet ediyorum, üzmeyin atmacalarımı diyorum. İşlerini o kadar iyi yapıyorlar ki, biz ne yapar eder öğrencileri okulsuz bırakmayız diyorlar. Ben de “Atmacalarım şartlar elverse siz gitmeyin deseniz bile okullarını ihmal etmez” diyorum. Şimdi yine derler ki “biz gece boyunca çalışır, yarın öğrencileri okullara kavuştururuz”. Ne dersiniz onları sabaha kadar yoralım mı, yoksa karda kışta riske girmeyin, zarar görmeyin, biz evde çalışır, dersleri telafi ederiz, yarın tatil olsun mu diyelim.. 15 dakika değerlendirme süremiz olsun, yine birlikte kararı verelim. Sanki 15 dakikaya gerek kalmadı gibi. Ey müdürler kusura bakmayın:)…Atmacalarım oybirliğiyle, en güzel değerlendirme ve yorumlarla dedi ki…19.01.2020 Çarşamba TATİL. Valileri de dedi ki, yeter ki siz isteyin…Bakın oraya 19.01.2020 yazdım ama bu sefer yakalayan olmadı henüz:) Tabiki 19.01.2022::))) karın tadını benim içinde çıkarın lütfen, sağlığınıza ve pandemi kurallarına dikkat!!! Ve sizden son ricam; Bu karda, buzda bizler için 24 saat köy yollarında fedakarca çalışan özel idare ekiplerimize, Belediye hudutlarında belediye ekiplerimize ve kış koşullarıyla mücadele eden tüm görevlilerimize dua edin, özellikle gıda bulamayan hayvan dostlarımızı unutmayın… Kar yağdı yol buz oldu Yarın da tatil oldu Atmacalar güldüyse Vali de mutlu oldu"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi