Çaykur Rizespor Kulübü: "Milyonların ortak sorusu şu: 'Neden VAR’a gidilmeden son düdük çalındı. Neden Hakkımız Yendi?"

Çaykur Rizespor Kulübü, Galatasaray maçlarında neden haklarının yendiğini Türk futbolu adına sorarken "Milyonların ortak sorusu şu: 'Neden VAR’a gidilmeden son düdük çalındı?'" sorusunu yöneltti.

Çaykur Rizespor Kulübü:
Çaykur Rizespor Kulübü: admin

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, dün akşam oynanan Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu ikinci maçında 90+6. dakikada çeyrek final kapısını kendisine açacak 2. golü bulmasına rağmen hakem Atilla Karaoğlan'ın yanlış kararı sonucu golü geçersiz sayması nedeniyle kupaya veda etti. Yeşil Mavili Kulüp özellikle Galatasaray maçlarında hakkının yenilmesi nedeniyle resmi sitesinden yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamada şunlar kaydedildi: "Galatasaray maçlarında neden hakkımızın yendiğini Türk Futbolu adına her ortamda soracağız.

Çaykur Rizespor olarak birçok maçta ve özellikle Galatasaray maçlarında neden hakkımızın yendiğini sadece kulübümüz adına değil Türk Futbolu adına da her ortamda sormayı sürdüreceğiz. Maalesef bazı olayları iyi niyetli olarak yorumlamak mümkün gözükmüyor.

11 Mayıs 2019 tarihinde evimizde oynadığımız maçta yaşanan olayların Türk Futboluna verdiği büyük zararın etkisi hala tazeyken yeni bir güvensizlik yaratanların bu durumu mutlaka sorgulanmalıdır.

Sonuca direkt etki edecek bir pozisyonda VAR’a gitmeyi tercih etmek, aynı zamanda kafalarda soru işaret oluşmasını da engellerdi. Milyonların ortak sorusu şu: “Neden VAR’a gidilmeden son düdük çalındı?”

Ziraat Türkiye Kupası maçında çeyrek final hakkımızın elimizden alınmasına sebep olan pozisyonu sadece hata olarak değerlendirmek sorunun çözümü için asla yeterli olmayacaktır.  Bir şehrin, bir camianın ve başarmak için ter dökenlerin hakları mutlaka adaletle teslim edilmelidir!

Türk Futbolunun geleceği için ortak paydanın Adalet olduğunu vurgulamaya devam edeceğiz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı