“HAMİ” PROJESİ RİZE’DE BAŞLADI

“HAMİ” PROJESİ RİZE’DE BAŞLADI

“HAMİ” PROJESİ RİZE’DE BAŞLADI
“HAMİ” PROJESİ RİZE’DE BAŞLADI admin

MEB 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde, Özel ve resmi okullar arasındaki sosyal dayanışma ile bütünleşmeyi artırmak amacıyla ortak proje ve platformların oluşturulması, yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine yönelik iş birliklerin desteklenmesi hedefi yer almaktadır. Bu kapsamda, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğümüz tarafından uygulamaya başlatılan “Hami” Projesi ilimizde de yapılan İmza Töreni ile başlatıldı.

04.03.2019 Pazartesi günü ilimizde bulunan özel öğretim kurumlarımız ile yapılan toplantıya 18 okulumuz katılmıştır. Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye” sloganıyla ortaya koyduğu 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde yer alan “Yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine yönelik özel ve resmi eğitim kurumları arasında işbirliği “ ve “Özel okullar ile resmi okullar arasındaki sosyal dayanışma ve bütünleşmeyi artırmak için ortak proje ve platformlar oluşturma” hedefleri doğrultusunda Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Hami Projesi” nin tanıtımı yapıldı. Yapılan toplantı ile ilimizde 9 özel okulumuz ile 9 devlet okulumuz; resmî ve özel okulların etkileşimini artırmak, eğitim öğretimde öğrencilerin akademik başarı ve sosyal becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla işbirliği protokolü imzalamaya karar vermişlerdir.

 Projenin  Lansman  toplantısı ilimizdeki özel okulların ve bazı resmi okulların katılımı ile Rize Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK, “Bu proje ile yeteneklerin, değerlerin, becerilerin paylaşıldığı sosyal dayanışmanın oluşması için Okullarımızın gerçekleştirecekleri ortak faaliyetler ile Türkiye’de bir ilke imza atmış olacaklardır. Özel okullar ile devlet okullarının birlikte hazırlayacakları ortak projeler ve platformlar Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait web sayfası ve tüm sosyal medya hesaplarında paylaşılacaktır. Şimdiden emeği geçecek her paydaşımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Çay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Rize Çözüm Akademi,

Muradiye İlkokulu ile Özel Rize Çözüm İlkokulu,

Taşlıdere Gazi Ortaokulu ile Özel Rize Çözüm Ortaokulu,

Hacere Usta Anaokulu ile Özel Bilge Doktor Adnan Şerifoğlu Anaokulu,

Çaykur Ortaokulu ile Özel Rize Fen Bilimleri Ortaokulu,

Rize Anadolu Lisesi ile Özel Rize Fen Bilimleri Anadolu Lisesi,

Adacami İlkokulu ile Özel Bilge İlkokulu,

Güneysu İMKB Ortaokulu ile Özel Bilge Ortaokulu,

Hüseyin Sarıoğlu Ortaokulu ile Özel Pazar Çözüm Ortaokulu arasında imzalanan işbirliği protokolleri ile Akademik, Sosyal Etkinlik ve Araştırma Geliştirme alanlarında planlanacak ortak etkinliklere 2764 öğrencimiz, 260 öğretmenimiz ve 1635 velimizin katılması ön görülmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı, Mursi için kılınan cenaze namazına katıldı
Cumhurbaşkanı, Mursi için kılınan cenaze namazına katıldı
Mursi Savunmalarında Neleri Haykırdı
Mursi Savunmalarında Neleri Haykırdı