Reklamı Geç
Advert

Rize'de FETÖ Davasında Karar

admin

Rize'de Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin davada örgüt üyesi oldukları ve örgüte yardım ettikleri iddiasıyla yargılanan 26 sanıktan 25'i 2 yıl 6 ay ile 7 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Rize Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanıklar A.D, A.D, İ.K, K.K, S.B, A.D, F.A, H.K, K.Y, M.Ö, M.K, R.A, V.K, A.K, C.H, O.B, O.T, S.Y, S.S, T.C, A.A, A.İ. ile tutuksuz sanıklar V.B, C.Y, M.A.K, G.E, avukatları ve yakınları katıldı.

Sanıklar, son savunmalarında haklarındaki suçlamaları reddederek beraatlerini talep etti.

V.B, C.Y. ve M.A.K. ise bildiklerini samimiyetle anlattıklarını ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediklerini belirtti.

Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan A.D, A.D, İ.K, K.K. ve S.B'yi 7 yıl 6'şar ay, A.D, F.A, H.K, K.Y, M.Ö, M.K, R. A. ve V.K'yi 6 yıl 10 ay 15'er gün, A.K, C.H, O.B, O.T, S.Y, S.S, T.C, A.A. ve A.İ'yi 6 yıl 3'er ay, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan V.B. ve C.Y'yi 3 yıl 9'ar ay, M.A.K'yi 2 yıl 6 ay hapisle cezalandırdı. 

Heyet, suç vasfı oluşmadığı gerekçesiyle G.E'nin beraatine hükmetti.

Mahkeme heyeti, A.A, A.İ, A.D, F.A, K.Y, M.Ö, O.B, O.T, S.Y. ve T.C'nin hükümle tahliyesine, diğer sanıkların ise mevcut durumlarının devamını kararlaştırdı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlker Başbuğ'a göre İmam Hatipler çağdaş değil
İlker Başbuğ'a göre İmam Hatipler çağdaş değil
Çavuşoğlu: Uluslararası soruşturma şart
Çavuşoğlu: Uluslararası soruşturma şart