Reklamı Geç
Advert

RTEÜ' de ilki yaptı tepki aldı

2 Hastaya göz nakli yapan Prof. Dr . Şaban Şimşek’e hastanede açıklama yapma izni verilmemesi tepkilere neden oldu

RTEÜ' de ilki yaptı tepki aldı
RTEÜ' de ilki yaptı tepki aldı admin

Prof. Dr . Şaban Şimşek Karadeniz bölgesinde bir ilke imza attıklarını belirterek “  RTEÜ Araştırma hastanesi bir ilke imza attı, bizde bunu basınla paylaşmak istedik ancak Hastane yönetimi Basın mensuplarını dışarı attırdı, bunu anlamak mümkün değil” dedi.

 

RİZE: RTEÜ Araştırma hastanesi Göz polikliniğinde iki hastaya yapılacak olan göz nakli için Rize’ye gelerek ameliyatı gerçekleştiren eski dekan Şaban Şimşek basın açıklaması yapmak istediği hastanede Hastane yönetiminin izin vermemesi tepki ile karşılandı.

   Yaklaşık iki ay önce YOK tarafından hızlı bir şekilde dekanlık ve Doktorluk görevinden alınan Prof. Dr. Şaban Şimşek hastaneden ayrılarak İstanbul’da bir özel hastane ile anlaşmıştı.

    Dekanlığı döneminde Samsun Göz bankası ile temasa geçtiğini ve Göz nakli yapmak için kornea istediğini belirten Şimşek Gazeteciler Derneğinde yaptığı basın toplantısında “  Bildiğiniz gibi Araştırma hastanesinde görevime son verilmişti, burada birlikte çalıştığım Doç. Ve Doç. Yrd arkadaşlarım var, buradan Doç. Dr Murat Okutucu beni arayarak iki hasta için kornea bulunduğunu ancak ameliyat için destek istediklerini söyledi.  Rize’de bir ilke imza atılacaktı ve burada ki genç doktorların bu nakil için desteğe ihtiyacı vardı, bende işimi bırakarak Rize’ye geldim ve göz nakli berleyen68 Yaşında ki Fatma Yazıcı ile 70 Yaşında ki Fikret Türüt isimli hastaların göz naklini gerçekleştirdik” dedi.

       Bu bir ilkti

RTEÜ Araştırma hastanesinin bir ilke imza attığını belirten Şimşek” Hiçbir ücret talep etmeden geldim, ameliyat başarılı sonuçlandı ve sosyal medyada yer alınca iki televizyoncu arkadaş haber yapmak için beni aradılar, bende uygun dedim, hastaneye geldiler ancak Hastane yönetimi tarafından güvenlik güçleri tarafından bu arkadaşlarımız dışarı çıkartıldı. Keşke bunlar yaşanmasa , Ben Rizeliyim ve Rizeliye hizmet etmek istedim, bu hastane Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyor ve buradaki başarı hastanenin başarısı olacaktı., bazı gizli güçler ve çekemeyen kişiler buna mani olmak istedi, artık bu hastanede ve bu üniversitede bu yönetim olduğu sürece benim için Rize hizmeti bitmiştir” dedi.

    Şimşek iki hastanın da durumunun iyi olduğunu ve Samsun dan Sarpa kadar bir ilke imza attıklarını belirterek “ Başarıyı çekemeyenler var” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetinin detaylarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetinin detaylarını açıkladı
Başkan Erdoğan konuşuyor
Başkan Erdoğan konuşuyor