Rize İhtisas Merkezi 6. Dönem Mezunlarını Verdi

Rize'de Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi 6. Dönem Mezunlarını verdi.

Rize İhtisas Merkezi 6. Dönem Mezunlarını Verdi
Rize İhtisas Merkezi 6. Dönem Mezunlarını Verdi admin

Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin, İl Müftü Vekili Hakkı Gür, Rize Valiliği İl Yazı İşleri Müdürü Enes Tüfekçi, Çayeli İlçe Müftüsü Mehmet Uzun, Pazar İlçe Müftüsü Mustafa Düzgüney, Hemşin İlçe Müftüsü Abdullah Köseoğlu, Fındıklı Müftüsü Şükrü Şahin Dügencili, Derepazarı İlçe Müftü Vekili İsmail Çepni, eğitim görevlileri ve kursiyerler katıldı.

Dini Yüksek İhtisas Merkezi Aşere Takrib Kursiyeri Said Nuri Kandemir'in Kuran Tilaveti ile başlayan program, 6.Dönem Kursiyerler adına Metin Mete'nin teşekkür ve Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin'in açılış konuşması ile devam etti.

İlmin, birey, toplum ve medeniyet hayatında büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden Mehmet Bilgin, "Toplum, ilim eğitim ve araştırma olmaksızın günümüzde ulaşmış olduğu gelişmişlik seviyesine ulaşamaz. İlim tahsiline önem vermek, birçok medeniyetin gelişmesinin sebeplerindendir. İlmin ihmali, birçok milletlerin geri kalmasında ve cehaletin yayılmasında önemli bir etkendir. Dolayısıyla ilim, toplumların ve devletlerin gelişmesi, medenileşmesi ve yükselmesinde ölçüttür. İlim insanın sadece ilgi göstermesi, öğrenme ve öğretmeyi sevmesiyle elde edilecek bir şey değildir. Ancak ilmin edinilmesi hususunda, hem eski dönemlerde hem de çağımızda birçok araç bulunmaktadır" dedi.

Rize İl Müftü Vekili Hakkı Gür tarafından yapılan selamlama konuşmasının ardından Mezuniyet programının son bölümünde Aşere Takrib kursiyerleri tarafından  Türk Tasavvuf Musikisi Dinletisi sunuldu.

Program 36 aylık eğitimleri sonunda mezun olan 12 ihtisas kursiyerlerine belge ve hediye takdimi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz'un şehadete yürüyen kahramanları
15 Temmuz'un şehadete yürüyen kahramanları
Başkan Erdoğan, 15 Temmuz'da yürüyüşe katılacak
Başkan Erdoğan, 15 Temmuz'da yürüyüşe katılacak