ÇAYKUR'dan Kurban Bayramı Çay Alımları Kararı

ÇAYKUR, Kurban bayramı arifesi ve bayramın ilk günü yaş çay alımı yapılmayacağını, bayramın ikinci gününden itibaren alımlara başlanılacağını bildirdi.

ÇAYKUR'dan Kurban Bayramı Çay Alımları Kararı
ÇAYKUR'dan Kurban Bayramı Çay Alımları Kararı admin

İkinci sürgün yaş çay alımlarını günlük alım kapasitesinin üzerinde sürdüren Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), Kurban Bayramı arifesi olan 19 Temmuz Pazartesi ve Bayramın ilk günü 20 Temmuz Salı günü yaş çay alımında bulunmayacağını bildirdi.

ÇAYKUR'dan yapılan ve bayramın 2. gününden itibaren yaş çay alımlarına başlanılacağı bildirilen açıklamada, "2. sürgün yaş çay alımlarımız 08 Temmuz 2021 tarihinde başlamış olup, devam etmektedir. 14 Temmuz’da aşırı yağış nedeniyle Ambarlık ve Büyükköy Çay Fabrikaları zarar görmüş ancak birkaç gün içinde temizlenip üretime başlayacaktır. Üreticilerimizin kurban vazifelerini rahatlık içinde yerine getirebilmesi için Arife ve Bayramın 1. Günü yaş çay alımı yapılmayacaktır. Bayramın 2.gününden itibaren yaş çay alımları devam edecektir.

Tüm çalışan ve üreticilerimizin bayramını şimdiden tebrik eder, sağlık mutluluk ve afiyetler dileriz." ifadelerine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi