SALVADER BAŞKANI TOPTAN’DAN ANLAMLI TEŞEKKÜR

SALVADER BAŞKANI TOPTAN’DAN ANLAMLI TEŞEKKÜR

SALVADER BAŞKANI TOPTAN’DAN ANLAMLI TEŞEKKÜR
SALVADER BAŞKANI TOPTAN’DAN ANLAMLI TEŞEKKÜR admin

Kısa bir süre önce kalp krizi geçiren SALVADER Başkanı Dursun Ali Toptan ayağa kalkar kalkmaz Salarha 112 Acil Merkezine, RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine, yoğun bakım ve acil servisine teşekkür ziyaretinde bulundu.


Başkan Toptan ziyaretine ilk olarak Salarha 112 Acil Merkezinden başladı. Burada çalışanlara teşekkür eden Toptan “ Özveriyle gece gündüz demeden 7 gün 24 saat vakada nvakaya koşan cefakar sağlık çalışanlarına özellikle teşekkür etmek istedim.

Ziyaretime de ilk olarak buradan başladım. Çünkü bizler sağlığımızın kıymetini hasta olunca anlıyoruz. Ben kısa bir süre önce evimde kalp krizi geçirdim. Göğsümde şiddetli ağrı hissedince hemen 112’yi aradık. Sağolsun cefakar ve fedakar sağlık çalışanlarımız çok kısa bir zamanda geldiler. Ambulansa bindirdiklerinde ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hastaneye doğru yola çıktık. Yoldayken birkaç kez sireni açtıklarını duydum. Tam hastaneye varınca kalbim durdu ve elektro şok ile tekrar hayata döndüm. Burada ambulansın hastaları hastaneye yetiştirmek için zamanla yarıştığına dikkat çekmek istiyorum. Ziyaretimin asıl amaçlarından biri de budur. Sürücülerimizin bazıları zaman zaman dikkatsiz ve duyarsız olabiliyor. Bazıları da ambulansa yol vereyim derken istemeden ya kendini ya da ambulansı tehlikeye atabiliyor. Bu konuda toplum olarak bilinçlenmemiz gerekiyor. Burada ambulansa yol verirken aslında hayata yol vermiş oluyoruz. Bu konuda Sağlık Bakanlığımız Emniyet Müdürlüğü ile çalışmalar yaparak sürücü kurslarında ambulansa yol verme konusunu sürücü adaylarına daha detaylı olarak işleyebilirler. Biz de toplumda bireyler olarak bu konuda daha anlayışlı ve hassas olmalıyız şeklinde konuştu.


Sonrasında RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Özcan Yavaşi’yi makamında ziyaret ederek şahsında tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti. “ Sağlık çalışanları biz hastalara nasıl ilgi, alaka gösterip yardım ediyorsa; biz hastalar veya hasta yakınları da sağlık çalışanlarına teşekkür ederek ahde vefa göstermeliyiz. Ziyaretimin asıl amacı da şahsınızda tüm personelinize teşekkür ederek onların bizim için kıymetli olduklarını göstermek ve hissettirmektir. Hastanemiz büyüklüğüyle personeliyle çok önemli ve değerli. Hastanemizi bölgemiz ve bölge insanımız açısından önemli yapan nedenlerden biri de rutin poliklinik servislerinin yanı sıra Kardiyoloji, kalp damar servisleri ile anjiyo ve ameliyatların yapılmasıdır. Bu imkanların kadri ve kıymeti bilinmelidir. Bu önemli sağlık hizmetleri bizim çevre illere gitmeden tedavi olmamıza olanak sağlamıştır. Burada asıl amaç hayati tehlikesi bulunan hastalar için zamanında müdahale imkanı olmasıdır. Bu olanakları ilimize, hastanemize kazandıran geçmişten bugüne gelişmesine katkı sağlayan idarecilerimize, siyasi yetkililerimize; acil servis, yoğun bakım ve serviste hastalarla ilgilenen hasta karşılama personellerine, hemşirelerimize ve doktorlarımıza teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile tüm hastalara Allah’tan acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı