Aksa Çoruh Elektrik altı aylık tüketim rakamlarını açıkladı

Aksa Çoruh Elektrik altı aylık tüketim rakamlarını açıkladı

Aksa Çoruh Elektrik  altı aylık tüketim rakamlarını açıkladı
Aksa Çoruh Elektrik  altı aylık tüketim rakamlarını açıkladı admin

Trabzon, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane'de kullanıcılarına kaliteli elektrik hizmeti veren Aksa Çoruh Elektrik, hizmet bölgesindeki illerde 2019 yılının ilk altı ayına ait tüketim rakamlarını açıkladı. Meskenler ve ticarethaneler için ayrı ayrı çıkartılan verilere göre, Artvin'in mesken aboneleri aylık ortalama 115 TL’lik tüketim yaparken, Gümüşhane bu iller arasında elektriği en az kullanan il olarak ayda ortalama 100 TL’lik kullanım gerçekleştirdi.

Gümüşhane; meskendeki en düşük kullanıma karşı ticarethanede en yüksek kullanımla dikkat çekti.

 

Aksa Çoruh Elektrik'in hizmet verdiği Trabzon, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane'de yılın ilk altı ayında tüketilen elektrik rakamlarına göre en az elektrik faturası ödeyen il Gümüşhane oldu. Nüfus yoğunluğundan arındırılmış ve yalnızca hanelerin elektrik tüketimleri dikkate alınarak oluşturulan tabloda, Aksa Çoruh Elektrik’in hizmet verdiği 5 il içinde en çok elektrik tüketimi Artvin’de gerçekleşirken, Gümüşhane en az elektrik kullanan il oldu.

 

Aksa Çoruh Elektrik’in yalnızca mesken aboneleri üzerinden hesapladığı ve il bazında ortalama rakamlarla oluşturduğu verilere göre ilk altı aylık dönemde Artvin'deki abonelerin ayda ortalama 115 TL’lik elektrik tükettiği görülürken bu tutar Rize'de 114 TL, Trabzon’da 112 TL, Giresun'da 103 TL, Gümüşhane'de ise 100 TL olarak gerçekleşti. Bu rakamlara göre 2019 yılının ilk altı ayında Artvin'deki mesken aboneleri en çok elektriği tüketenler olurken, Gümüşhane'deki haneler ise en az tüketenler oldu.

 

En çok iş yeri tüketimi Gümüşhane'de

Aksa Çoruh Elektrik’in ticarethanelere göre ayırdığı fatura tutarı rakamlarına göre hane bazındaki düşük tüketime karşın iş yeri elektrik kullanımında Gümüşhane ilk sırada yer aldı. Gümüşhane'deki iş yerleri 2019’un ilk altı ayında ayda ortalama 835 TL'lik tüketim gerçekleştirdi. Bu tutar Rize'de 774 TL, Artvin'de 757 TL, Giresun'da 680 TL, Trabzon'da ise 652TL olarak belirtildi.   

 

Yılın ikinci çeyreğinde elektrik tüketimi arttı

Aksa Çoruh Elektrik’in 2019 yılının ilk çeyreğinde açıkladığı tüketim rakamlarıyla, ikinci çeyreğinde açıkladığı tüketim rakamlarına bakıldığında, ikinci çeyrekte elektrik tüketiminde artış olduğu gözlemlendi.  Ocak, Şubat ve Mart aylarında Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’de yaklaşık 363 milyon 500 bin kwh elektrik tüketimi gerçekleşirken; Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında yaklaşık 411 milyon 700 bin kwh elektrik tüketildiği görüldü.  

 

 

Altı ayda 46 bin 321 abonelik sözleşmesi

2019 yılının ilk yarısında Trabzon’da 20 bin 98 aboneyle sözleşme imzalayan Aksa Çoruh Elektrik; Rize’de 9 bin 41, Giresun’da 9 bin 371, Artvin’de 4 bin 702, Gümüşhane’de ise 3 bin 109 yeni aboneye hizmet vermeye başladı.

 

869 Yabancı Uyruklu Abone

2019’un ilk altı ayında 869 yabancı uyruklu aboneye de hizmet vermeye başladığını açıklayan Aksa Çoruh Elektrik, 657 yabancı aboneyle Trabzon’un bu alanda listenin başında geldiğini belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı