İBB'de devir teslim günü

İstanbul İl Seçim Kurulu'na gelen İmamoğlu, mazbatasını aldı. İmamoğlu, ikinci kez resmi olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu

İBB'de devir teslim günü
İBB'de devir teslim günü admin

23 Haziran'da İstanbul seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almak üzere İstanbul İl Seçim Kurulu binasına geldi.

Ekrem İmamoğlu'nun yanında, eşi Dilek İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yer aldı.

İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Ziya Bülent Öner, Ekrem İmamoğlu'na mazbatasını verdi.

"ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN"
Burada kısa bir açıklama yapan İmamoğlu, "Her şeyden önce şehrimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Umarım en güzel işleri yapacağımız bir 5 yıllık dönem geçiririz." ifadesini kullandı.

 

BELEDİYE BİNASINA GEÇECEK
Mazbatasını alan İmamoğlu, Saraçhane’deki belediye binasına geçecek.

İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı devir-teslim töreni, saat 18.30'da yapılacak.

İKİNCİ KEZ MAZBATA ALDI
Ekrem İmamoğlu, 31 Mart seçimlerinden 17 gün sonra mazbatasını almıştı. İmamoğlu, mazbatayı aldıktan sonra sadece 17 gün görevde kalabildi. YSK'nın iptal kararıyla İstanbul'da, yeniden seçime gidildi. 23 Haziran akşamı yarışı yine önde tamamlayan İmamoğlu, yeniden mazbatasını aldı.

 

"HALKIMIZI BEKLİYORUZ"
İmamoğlu, dün yaptığı açıklamada, “Biz yarın 18.30’da Saraçhane’de devir teslimi yapmayı planlıyoruz. Sayın Valimizle de konuştuk. Yarın 18.30’da sizleri de bekliyoruz, halkımızı da bekliyoruz. Görevimizi teslim alacağız. Biz bir yandan çalışıyoruz, günümüzü dolu dolu geçiyoruz. Teknik çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah her şey çok güzel olmaya devam edecek.” ifadelerini kullanmıştı.

TOPLANMALAR BAŞLADI
İmamoğlu'nun çağrısı sonrası bugün vatandaşlar, Saraçhane'de toplanmaya başladı. Akşam saatlerinde büyük bir kalabalığın oluşması bekleniyor. Devir-teslim töreninin ardından İmamoğlu, halka hitap edecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı