Doğal Taş Tesbihlerin Genel Özellikleri

Doğal Taş Tesbihlerin Genel Özellikleri
Doğal Taş Tesbihlerin Genel Özellikleri Hakkı DUMAN

Kültürümüzle sıkı bir ilişkisi bulunan tesbihler farklı taşlarda yapılmaktadır. Bunların başında katalin, kehribar ve diğer doğal taşlar gelmektedir. Bildiğiniz üzere ametist, yakut ve benzeri doğal taşlar kullanılarak işlenen tesbihlerin hem sağlık açısından hem de aksesuar açısından son derece olumlu katkıları bulunmaktadır. Doğal taş tesbihlerin genel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak en doğru seçimin yapılmasına olanak tanır. En çok rağbet gören tesbih türlerindendir. Türlü işlemeler ile tesbihlere aktarılan doğal taşlar biraz da olsa pahalı fiyatlara satılmaktadır. Genelde gümüş ve altın işlemeler ile yapılan bu işlemeler sonucu albenisi yüksek ürünler ortaya çıkarılır.

Doğal Taş Tesbihlerinde Doğru Seçim

Birden fazla türü olan doğal taş tesbihleri iyi ayırt etmek gerekir. Doğadan elde edilen doğal taşlar öncelikli olarak ham şekilde kullanılmaz. Örneğin kehribarı ele alabiliriz. Kehribar doğrudan tesbihte kullanılmaz. Birkaç işlemeden geçer ve daha sonra ürüne aktarılır. Bununla birlikte zümrüt, katalin ve benzeri taşlarda da durum aynıdır. Tesbih taşı işlemesi büyük bir emek ve özen ister. Bunun farklı bir dal olduğunu ve uzun uğraşlar sonucu ustalaşıldığını söylemek gerekir. En bilinen türleri arasında akik, mercan, sedef, lapis bulunmaktadır. İnsan sağlığına olan olumlu etkileri ve son derece hoş gözükmeleri onları geçmişten günümüze popüler hale getirmiştir.

Doğal Taşlar Faydaları İle Öne Çıkıyor

Doğal taştan yapılmış tesbihler sadece görünümleri ile değil aynı zamanda sahip oldukları olumlu etkilerle de ön plana çıkmaktadır. İnsan sağlığına faydalı olmaları sıkça tercih edilmelerine olanak tanımıştır. Sindirim sisteminden solunum yollarına, tansiyondan depresyona kadar çok sayıda faydası bulunmaktadır. Bu nedenle satın alacağınız taşı belirlemeden önce onların faydalarını okumak ve size en uygun olanını tercih etmek doğru olacaktır. Ek olarak orijinal ürünlere dikkat etmelisiniz. Günümüzde son derece yüksek fiyatlara sahteleri satılabilmektedir. Doğal olarak fiyatına bakarak orijinal olduğunu düşünmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bunu anlamanın en etkili yolu kullanıldıktan sonra renk değiştirmeleri ve saldıkları kokulardır. Doğal taşlar bir süre sonra renklerinde değişime gidecektir. Yapıları gereği yaydıkları kokularda da güzelleşmeler olacaktır.

Kaynak: https://www.tesbihsefasi.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı