2 bin 888 özel eğitim kursu kapatılacak

2018-2019 eğitim öğretim yılının sonunda 2 bin 888 özel eğitim kursunun faaliyetlerine son verilecek. Temel liselerde ise yaklaşık 350 bin öğrenci bulunuyor.

2 bin 888 özel eğitim kursu kapatılacak
2 bin 888 özel eğitim kursu kapatılacak admin

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, Antalya'da katıldığı toplantının ardından gazetecilerle sohbet toplantısında bir araya geldi.

Temel liselerin kapatılmasına yönelik soruyu yanıtlayan Selçuk, bazı temel liselerin binalarının eğitime uygun olmadığını belirtti.

"UYGUN OLMAYAN BİNALARDA EĞİTİM İSTEMİYORUZ"
Selçuk, "Uygun olmayan binalarda, özellikle bir binanın ara katında eğitim olmasını istemiyoruz. Dolayısıyla bu bir yandan da ihtiyaç olan bir dönemde ihtiyacı karşılamak için alınan bir tedbir." diye konuştu.

TEMEL LİSELERDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİN DURUMU
Temel liselerin kapatılmasıyla öğretmenler için ne öngörüldüğü sorusunu ise Selçuk, "Türkiye'de temel liselerin büyük bir kısmı okula dönüştürüldüğünde orada çalışırlar. Türkiye'de sürekli yeni okul açılıyor. Bu okulların öğretmen ihtiyacı var. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yıl içerisinde sürekli öğretmen alımı var. Burada da çalışabilirler, bu gibi birçok seçenek var." dedi.

 

350 BİN ÖĞRENCİ TEMEL LİSELİ
Bakan Selçuk, temel liselerde ise yaklaşık 350 bin öğrencinin bulunduğunu açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı