Elektronik Sigara ile Sigara Bırakılır Mı

Elektronik Sigara ile Sigara Bırakılır Mı
Elektronik Sigara ile Sigara Bırakılır Mı Hakkı DUMAN

Sigara alışkanlığınızdan kurtulmak için en doğru ve etkili çözümü sunan e-sigara, son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Yapısı itibariyle sigarayı andıran tasarımlarının da var olduğu ve aroma olarak sigaraya oldukça benzer bir aroma ve yoğunluk sunması sayesinde sigarayı bırakma aşamasındaki kişilere büyük destek sağlayan elektronik sigara, size tütün ürünlerine olan bağımlılığınızı bırakabilmenize olanak sağlayacak bir üründür. Piyasada satılan pek çok farklı türdeki elektronik sigara likitleri sayesinde daha önceden kullandığınız sigaraya oldukça benzer ve aynı yoğunluğu sunabilecek olan e-sigara, geçiş döneminizi çok daha hafif bir biçimde atlatmanızı sağlayacaktır. E-sigara kullanmaya başlayan kişiler için, sigara kullanım alışkanlığına bağlı olarak, günde 3 adete kadar sigara ve e-sigara kullanması tavsiye edilmektedir. Sigaraya karşı olan bağımlılığınızdan bir anda kurtulmak elbette zordur. Bu nedenle de direk olarak sigara kesilmemeli, e-sigara ile birlikte çok az sayıda tüketilerek, yavaşça azaltılmalıdır. Bu ilk dönemlerde nikotin oranı yüksek olan elektronik sigara likitleri tercih edilerek, nikotine olan bağımlılığın zaman içerisinde daha düşük oranlarda nikotin içeren likitlere geçiş yapılarak azaltılması sağlanabilir.

Daha sonrasında ise, nikotin içermeyen ve dolayısıyla sağlığınıza zarar vermeyen likitlere geçiş yaparak sigara içme alışkanlığınızdan kurtulmanın ve dolayısıyla sağlığınıza tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Eğer bir elektronik sigara satın almayı düşünüyorsanız, Joyetech veya Eliaf gibi bilinir markaları tercih edebilirsiniz. Bu tür markalar hem daha güvenilir hem de herhangi bir sorun yaşadığınız taktirde veya bir konuda bilgi almak istediğiniz taktirde size çok daha hızlı bir biçimde çözüm sunabilmektedirler. Ayrıca, yine likit satın alırken de sahte e-likitlere karşı dikkatli olmalısınız. Orijinal likidi gerçek ile ayırabilmek için ilk olarak ambalajının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ardından İSO 9001 sertifikası ve bandrolünün olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, orijinal e-likit üzerinde ML belirteci bulunmakta ve bu tür orijinal ürünlerin plastik, kilitli kapağa sahip olduğunu unutmayın. Orijinal olmayan likitlerde genellikle bu tür bir koruma bulunmamaktadır. Hem e-sigaranızda hem de kullanacağınız likitte ilerleyen dönemlerde herhangi bir sorun yaşamamak için mutlaka güvenilir yerlerden bu alışverişlerinizi gerçekleştirmeye özen gösterin.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı