Çaykursporlu Kanocu Türkiye Şampiyonu oldu

Rize’nin Ardeşen İlçesi Kano ve Rafting Parkurunda gerçekleşen, Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1. Etap Yarışlarında, Çaykusporlu Milli Kanocu Murat Çiftçi Kano C1 Yarışlarında Türkiye Kupası 1. Etap Madalyasını Çaykurspor Kulübüne kazandırdı.

Çaykursporlu Kanocu Türkiye Şampiyonu oldu
Çaykursporlu Kanocu Türkiye Şampiyonu oldu admin

Geçen yıl da yarışmanın birincisi olan, Çaykurspor’lu Milli Kanocu Murat Çiftçi aynı zamanda Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Besyo Bölümü 4 sınıf öğrencisi olarak eğitimini sürdürüyor.
Vali Recep Yazıcıoğlu, Ardeşen Kano ve Rafting Parkurunda iki gün süren organizasyonda, erkekler ve kadınlarda yıldız, genç ve büyükler kategorisinde 10 kulüpten 76 sporcu mücadele etti.
Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı, Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Biberoğlu ile çok sayıda sporsever yarışları izledi.Organizasyon sonunda, Çaykurspor’dan büyük erkekler ’de C1’de Murat Çiftçi, büyük erkekler K1 yarışlarında Anıl Acar, genç erkekler K1’de Mustafa Ardagenç erkekler C1’de Dursun Can Karaduman, yıldız erkekler K1’de Bahadır Karaduman ve yıldız erkekler C1’de Reşat Ceyhun Hapeloğlu birinci oldu.
Büyük kadınlar K1 kategorisinde Sedanur Geçer, genç kızlar K1’de Gamze Polat ve yıldız kızlar C1’de Kader Korkmaz birinciliğe ulaştı. Yarışma sonunda dereceye girenlere madalya ve kupa takdim edildi.
Federasyon Başkanı Kabakçı, iyi bir organizasyon geçirdiklerini belirterek, gelecek yarışlarda parkuru geliştirip burada uluslararası yarışmalar yapmak istediklerini söyledi. Kabakçı, yarışlarda dereceye girenleri kutlayarak, olimpiyatlara kadar kanoda önemli sporcular yetişeceğine inandığını bildirdi.
Haber Bayram Ali KAVALCI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı