Ribegem'den bir Osmanlı komedisi: Meraki

Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (Ribegem) Tiyatro Topluluğu tarafından sahneye taşınacak olan “Meraki” isimli sezonun ilk tiyatro oyunu izleyicisiyle ücretsiz buluşacak.

Ribegem'den bir Osmanlı komedisi: Meraki
Ribegem'den bir Osmanlı komedisi: Meraki admin

Jean Baptiste Poguelin Moliere tarafından yazılan “Hastalık Hastası” isimli kitaptan, Ahmet Vefik Paşa tarafından uyarlanarak oyunlaştırılan “Meraki” isimli tiyatro oyunu Rizeli Genç Tiyatrocu Huzeyfe Keskinkılıç tarafından yönetiliyor.

Ribegem Tiyatro Topluluğuna bağlı 15 kişilik oyuncu kadrosuyla sahneye taşınacak olan müzikal absürd komedi tadındaki oyun, Rıhleti Efendi'nin hastalık ve ölüm korkusu nedeni ile çevresine karşı düştüğü gülünç durumu sıcak ve içten bir şekilde ele alıyor.

01 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek oyunun seste Mehmet Köse, ışıkta Mehmet Ali Peker ve perküsyonda Mevlüt Özkadam yer alırken oyuncular ise şu isimlerden oluşuyor; Huzeyfe Keskinkılıç, Nergis Topal, Emre Can Gürün, Afitap Hacıalioğlu, Özlem Elif Kanbur, Abdülhamit Bursa, Büşra Ercan, Ali Fatih Ataç, Yunus Kızılhan, Recep Karabulut, Sultan Selim Sandıkçı, Kadir Ali Pekşen, Hira Sargun, Maksut Keskin, Erdem Çelik

TÜM TİYATROSEVERLER DAVETLİ

Oyunla ilgili açıklama yapan Yönetmen Huzeyfe Keskinkılıç, Ribegem Tiyatro Topluluğu olarak ilk oyunlarını sahneye koyacaklarını belirterek, “Bu oyun benim açımdan çok özel bir oyun. İlk yönetmenlik yapacağım oyun olacak. Oyunu özellikle Ahmet Vefik Paşa’dan seçmemin özel bir sebebi var ki, Vefik Paşa ile ortak bir kaderimiz olabilecek bir sebeptir bu. Fakat bunu oyundan sonra açıklayacağım. Oyunumuz Meraki, müzikli, eğlenceli ve bol kahkahalı bir komedi oyunudur. Bir Osmanlı konak komedisi olarak uyarlanan oyunumuz, benim ve ekip arkadaşlarımın eklemeleriyle son halini aldı. Dilerim izleyenler çok beğenecekler.” dedi.

Ribegem Tiyatro Topluluğu hakkında da bilgi veren ve tüm gençleri topluluklarına davet eden Keskinkılıç, “Önümüzdeki sezon 3 farklı oyun projemiz var. Bu projeler için ekibimize katılmak isteyen yetenekli genç arkadaşlarımızı da aramızda görmek istiyoruz. Ekibimizin bir diğer özelliği de, sahne arkadaşlarımız arasında alanında tecrübeli olan kişilerin yeni katılan arkadaşlara eğitim vermesidir. Yani Ribegem Tiyatro Topluluğu olarak kendimizi sürekli geliştiren bir ekibiz.” dedi.

Keskinkılıç, ücretsiz olan oyuna tüm tiyatroseverleri davet etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı