“Seherin Kadınları” duygu dolu anlar yaşattı

İhsan Ustaoğlu’nun yönettiği, M. Emin Özbey’in yapıtı olan ve Nazlı Çığa, Kahraman Sivri ve Soner Türker’in oynadığı tiyatro sunumu seyircilere duygulu anlar yaşattı.

“Seherin Kadınları” duygu dolu anlar yaşattı
“Seherin Kadınları” duygu dolu anlar yaşattı admin

Ardeşen Kaymakamlığı ve Ardeşen Belediyesi’nin ortaklaşa tertiplediği programa gündüz öğrenciler akşam da velilere sunumu gerçekleşti.

Belediye Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen Milli Mücadelenin Kadın Kahramanı Kara Fatma’yı konu alan “Seherin Kadınları” adlı tiyatro sunumuna Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Reşat YAzar, Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler, veliler ve vatandaş katıldı.

1888’de Erzurum’da doğan, Seferberlikte Kars, Kağızman, Beyazıt taraflarında savaşan, askere 24 yaşında giden, Balkan Harbi’ne katılıp Kazım Karabekir ile omuz omuza düşmanla çarpışan, Erzurumlu Yusuf Ağa’nın kulağına ezanı okuduğu babanın kızı Kara Fatma lakaplı Fatma Seher’in hayatını konu alan tiyatro sunumu duygulu anlar yaşattı ve program sonunda öğrenciler tarafından ayakta alkışlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı