Rize Ulusal Fotoğraf yarışması için son günler

Rize Valiliği tarafından TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) aracılığıyla düzenlenen “Rize’de Doğa ve Manzara” adlı ulusal fotoğraf yarışması için başvuru tarihi 15 Haziran 2016'da sona erecek.

Rize Ulusal Fotoğraf yarışması için son günler
Rize Ulusal Fotoğraf yarışması için son günler admin

Rize’de Doğa ve Manzara adlı ulusal fotoğraf yarışması; Rize’nin doğal güzellikleri, dağları, gölleri, akarsuları, yaban hayvanları, bitkileri ve benzeri doğal zenginlikleri, kırsal alandaki köyler, evler, tarım, hayvancılık, balıkçılık faaliyetleri, gelenekler, el sanatları, düğünler, bayramlar, imeceler, Rize’ye özgü yaşam faaliyetleri, Rize kent ve ilçe merkezlerinde, meydanlarda, evlerde, sokaklarda, tarihi mekânlarda, çarşıda, pazarda, sahilde ve benzeri yerlerde yaşam konularını içeriyor.

İlk kez düzenlenecek olan “Rize’de Doğa ve Manzara” fotoğraf yarışması ile; Rize’nin sosyal, kültürel, doğal değerleri, yaşam zenginliği ve farklılıklarının yurt içinde ve dışında tanıtılması, estetik değerlerinin sanatsal yorumlarla ortaya konulması, İlimizin denizden dağ zirvelerine kadar eşsiz ve zengin doğa varlıklarını belgelenmesi, böyle bir coğrafya ve doğal ortam içinde insanımızın özgün yaşantısının kaydedilmesi, Rize ve bölgenin doğal ve kültürel değerlerinin fotoğraflarla yansıtılması ve bu sayede de fotoğraf sanatına ilgi ve desteğin sağlanması amaçlanıyor.

Yarışmada ödül ve sergileme alan eserler Rize Valiliği web sitesi www.rize.gov.tr ve  www.rizekulturturizm.gov.tr ile TFSF’nin www.tfsf.org.tr ve http://tfsfonayliyarismalar.org sitesinde yayınlanacak ve TFSF yayını olan Almanak 2016’da bu yarışmaya ayrılan sayfalarda yer alacak. Ayrıca ödül ve sergileme alan eserler Rize Valiliği’nce farklı organizasyonlarda sergilenecek.

Yarışma başvuruları http://tfsfonayliyarismalar.org adresi üzerinden yapılacak olup, katılım bilgileri ve şartnameye Rize Valiliği web sitesi  www.rize.gov.tr  ve  www.rizekulturturizm.gov.tr ile  www.tfsf.org.tr ve http://tfsfonayliyarismalar.org  adreslerinden ulaşılabilir.

Ödüller:

Birincilik ödülü 4000 TL İkincilik ödülü 3000 TL Üçüncülük ödülü 2000 TL Mansiyon (3 adet) 1000 TL Jüri Özel Ödülü 1000 TL Sergileme (En fazla 80 adet) 225 TL Satın Alma (Valilikçe uygun görülen eserler) 225 TL

Seçici Kurul:

Ata Yakup KAPTAN Ordu Ünv. Güzel Sanatlar Fak. Dekanı Mehmet Ali AK Fotoğraf Sanatçısı, F Rize Yön. Kur. Üyesi Murat GENÇ Fotoğraf Sanatçısı, RİFSAD Yön. Kur. Üyesi Mustafa Reşat SÜMERKAN Fotoğraf Sanatçısı, Öğr. Üyesi Osman ÜRPER Marmara Ünv. Güzel Sanatlar Fak. Öğr. Üyesi

 Yarışma Takvimi:

Yarışmanın Başlama Tarihi : 21.11.2015 Son Katılım Tarihi : 15.06.2016 saat 23.00 (TSI) Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi : 21.06.2016 Sonuç Bildirim Tarihi : 24.06.2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı