Advert
15 Temmuz Şehitler Hentbol Turnuvası'nın Şampiyonu Ardeşen GSK
Advert

15 Temmuz Şehitler Hentbol Turnuvası'nın Şampiyonu Ardeşen GSK

Rize'nin Ardeşen İlçesinde düzenlenen 'Çaykur 15 Temmuz Şehitler Hentbol Turnuvası'nın Şampiyonu Ardeşen GSK oldu.

Spor - 2017-09-12 16:50:55

Hentbol Bayanlar Süper Lig ekiplerinden Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü'nün (GSK) ev sahipliğinde Rize'nin Ardeşen ilçesinde düzenlenen ve Trabzon Zağnosspor, Azerbaycan Azeryolspor ile Azerbaycan Azersuspor'un katıldığı, “Çaykur 15 Temmuz Şehitler Hentbol Turnuvası”nın Şampiyonu ev sahibi Ardeşen GSK oldu.

Sırasıyla Azeryolspor'u 31 - 27, Azersuspor'u 33 - 27 mağlup eden Bordo Beyazlılar, son maçında ise Trabzon Zağnosspor'u 36 - 30 mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu.

Yeni sezona yeni yönetim kadrosuyla Türkiye'de ve Avrupa'da kupa hedefleri ile çıkan Ardeşen GSK'nın turnuva performansı göz doldururken, şampiyonluk için kurulan yeni takım ise güven verdi.

4 Ekim Çarşamba günü Eskişehir Anadolu Üniversitesi ile oynayacağı maç ile sezonu açacak olan Ardeşen GSK'da Teknik Direktör Ali İhsan Tekin, "2017/18 sezonu öncesi düzenlediğimiz 2. Çaykur 15 Temmuz Şehitleri Anma Hentbol Turnuvasının önemi manevi anlamda bizim için çok önemliydi. Bu sene ikincisini düzenlediğimiz turnuvada katılımcı takımlar geçen seneye nazaran daha dişli ve güçlü rakiplerdi. 2 Azerbaycan takımının yanı sıra bir de komşu şehrimiz Trabzon'un temsilcisi Zağnosspor'u ağırladık. Bu turnuvada mücadele eden 4 takım da Avrupa Kupalarında mücadele eden takımlardan oluşuyor. Bizimle birlikte Zağnosspor ve Azerbaycan Azersu takımı Challenge Kupasında mücadele edecek. Azerbaycan Azeryol takımı ise EHF Kupasında mücadele edecek. Hal böyle olunca turnuvamız da oldukça zor ve çekişmeli geçti. Bu zorlu turnuvada 3 galibiyet alarak şampiyon olduk." dedi.

Şampiyonluktan Çok Takımımızın Son Durumunu Görmeyi Hedefliyorduk

Turnuvada şampiyonluk veya başarının kendileri için geri planda olduğunu ifade eden Tekin, "Zira, özel bir turnuva olduğu için takımımızın neler yapabileceğini, bizim ne yapabileceğimizi görmek asıl amacımızdı. Bu turnuva sayesinde de takımımızın eksi ve artılarını görme şansı bulduk. İlk iki günkü maçlarımız da biraz daha derin bir kadro ile durumumuzu ölçtük. Son gün oynadığımız final maçı olan Zağnosspor karşılaşmasında ise takımımızın ana kadrosunu sahaya sürdük. Zaman zaman 11- 12 farka ulaştık. Son 10 dakikada ise yedeklerimizi sahaya sürmemize rağmen karşılaşmayı 36 - 30 kazanarak şampiyon olduk." Diye konuştu

Artık Önümüze Bakıyoruz!

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında yaptığımız kamp ve çalışmaların sonunda neler yapabileceğimizi, bu çalışmalar karşılığında ne önlemler almamız gerektiğini gördük. Bana göre çok faydalı bir turnuva oldu. Ben katılan takımlar Zağnosspor, Azersu ve Azeryol'a, hakem ve gözlemci heyetimize ve bu imkanı sağlayan yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Amacımız 4 Ekimde başlayacak olan ilk lig maçında galibiyet elde edip lige moralle başlamak." dedi.

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTTURMAYACAĞIZ

Ardeşen GSK Başkanı Sultan Rauf Oğuz, turnuvanın, bizlerin geleceği için canlarını feda eden 15 Temmuz şehitleri adına düzenlendiğini hatırlatarak, “ 15 Temmuz'da vatanı ve milleti için şehit olan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu kapsamda komşu ilimiz Trabzon'dan Zağnosspor, yine kardeş ülkemiz Azerbaycan'dan 2 takımın katılımı ile 15 Temmuz şehitlerini anlamının manevi duygusu gölgesinde güzel bir turnuvayı geride bıraktık." dedi.

İLKLERİN TAKIMIYIZ

2008 yılında kulüpleşerek yola çıktıklarını anımsatan Başkan Oğuz, aradan geçen 9 yıl da taşrayı temsilen yola çıkarak bir çok ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Bu yıl ise yine kupaları hedeflediklerini ve şanslarının iyi gitmesi halinde Avrupa'da kupa kaldırarak yine bir ilki gerçekleştirmek istediklerini vurgulayan Oğuz, "İnşallah bu ilki gerçekleştirmek yine bize, Ardeşen'imize ve Rize'mize nasip olur. Yeni yönetim kadromuz, yeni sporcularımızla yeni bir sezona başarı hedefi ile çıkıyoruz. Taraftarlarımızın da her zamankinden çok bu takıma sahip çıkmalarını bekliyoruz. Halkın sevgilisi olan Ardeşen GSK, taraftarının desteği ile mutlaka başarıya ulaşacaktır." dedi.

TEŞEKKÜR

Oğuz; turnuvanın düzenlenmesinde destekleri olan Aydersu Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Akbeniz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Zağnosspor, Azeryol ve Azersu takımları ile hakem ve gözlemcilere, Ardeşen GSK'nın teknik ekibi ve sporcularıyla, yönetim kurulu üyelerine ve destek veren diğer kişilere teşekkür etti.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz , Sitemiz Anadolu Ajansı AA Abonesidir.