Advert
Motor Bakımının Önemi
Advert

Motor Bakımının Önemi

Araçlarda bulunan motor, kullanılmakta olan yakıtı mekanik enerjiye çeviren makinedir.

Ekonomi - 2017-09-08 16:22:55

Araçlarda bulunan motor, kullanılmakta olan yakıtı mekanik enerjiye çeviren makinedir. Motor, araçlardaki yakıtı yakarak, hareket enerjisine çevirmekte ve aracı hareket ettirmektedir. Bakımının önemi de bu nedenle çok önemlidir.

Yeni bir araç aldığınızda motorun ne denli güçlü olduğunu hissedilir bir şekilde anlayabilirsiniz. Fakat zamanla bu güç düşmektedir. Bunun nedeni ise bu ana parçanın kullanıldıkça yıpranmasıdır. Motorun daha az yıpranması ve ilk alındığı güce tekrar sahip olabilmesi için, aracın her sene periyodik olarak bakıma girmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir. Bu önemli parçanın gerekli bakım yapılmadığı takdirde aniden arıza vererek altından kalkılamayacak masraflara yol açabilmektedir. Yaz ve kış olmakla birlikte motor bakımı senede 3 kere yapılması gerekmektedir. Böylece olası sorunlar giderilmiş ve çalışma performansı arttırılmış olmaktadır. Aksoy Audi Servisi motor bakımı konusunda, aracın ilk alındığında sahip olduğu performansa sahip olması amacıyla bakım çalışmalarını büyük bir titizlikle yapmaktadır. Oto ekspertiz ikinci el araçların bu ana parçasının ve performans kontrollerini tüm ayrıntısı ile yapmakta ve ilerde oluşacak sıkıntıların önüne geçmektedir. Aracın yakıt türüne göre, kilometre bazında değerlendirilerek bakımları yapılmaktadır. Dizel yakıt kullanan bir araç sahibinin15.000 kilometrede bir, benzinli araç sahibi birisinin ise 10.000 kilometrede bir bakım yaptırması gerekmektedir. Bu bakım fiyatları aracın markasına ve modeline göre değişmektedir. Bakım ücretleri, uygun fiyatlar olmasına karşın, aracın herhangi bir arıza vermesi durumunda ise cep yakan büyük meblağlar ortaya çıkmaktadır.

Aksoy Audi Servisi, aynı zamanda DSG şanzıman servisi de vermektedir. Porche, Audi, Seat gibi markaların servisliğini üstlenmekte olduğundan dolayı, aracınızın bakımını ve motor tamirini rahatlıkla Aksoy Audi Servis’inde yaptırabilirsiniz. Bu işletme aynı zamanda Bostancı Oto Servisi markasını da üstlenmiştir.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz , Sitemiz Anadolu Ajansı AA Abonesidir.