Reklam
Bayram Sonrası Kongre Süreci Başlıyor

Bayram Sonrası Kongre Süreci Başlıyor

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, Ramazan Bayramı sonrasında Genel Merkez tarafından düzenlenecek İl Başkanları toplantısında kongre takviminin belli olacağını söyledi.

Rize Haberleri - 2017-06-19 13:26:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar genel başkan olarak partinin başına döndüğünü ve onun heyecanına, onun vizyonuna,  onun ufkuna yanaşır bir teşkilat oluşturmak içinde ellerinden gelen bütün gayreti ortaya koyacaklarını belirten AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, Ramazan Bayramı sonrasında Genel Merkez tarafından düzenlenecek İl Başkanları toplantısında kongre takviminin belli olacağını kaydetti.

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, Pazar ilçe teşkilatının düzenlemiş olduğu iftar programına katılarak, orucunu teşkilat mensuplarıyla birlikte açtı.Her gün ayrı bir ilçede düzenlenen AK Parti geleneksel iftar programında teşkilat mensuplarıyla Pazar'da bir araya gelen İl Başkanı Avcı, Pazar ilçesinde düzenlenen iftar programı sonrasında yaptığı konuşmada özellikle yardıma muhtaç ailelere ulaşılması konusunda teşkilat olarak hassas ve özenli davranılması gerekildiğinin altını çizdi.

Ramazan bayramı sonrasında düzenlenecek il başkanları toplantısında kongre takviminin belli olacağını ifade eden Ak Parti Rize İl başkanı Muhammed Avcı, “Ramazandan sonra bir il başkanları toplantısı gerçekleştirilecek ve orada bir kongre takvimi bizlere sunulacaktır. AK Parti’de kongreler bir bütünleşme ve birleşme aracıdır.  Diğer teşkilatlarda bir itilaf konusu olan, en önemli fitne konusu olan kongreler bizde birleşmenin ve bütünleşmenin vesilesi olmuştur. Bunu da nasıl başarıyoruz en geniş istişareyi tamamladıktan sonra bir karar oluşturuyoruz ve o teşkilat disipliniyle birlikte alınan kararın bütün teşkilat mensupları tarafından içselleştirilmesini arzuluyoruz. Bu dönemi de çok geniş çaplı bir istişareyle geçireceğiz. Kararımızı verdikten sonrada bütün teşkilat mensuplarımızı eksiksiz ve itilafsız bir şekilde bu kararların arkasında durmalarını kendilerinden arzu edeceğiz. Onun için kongre dönemlerinin bizim birliğimizi berberliğimizi yeniden pekiştirmesini yüce Allahtan niyaz ediyoruz.” diye konuştu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar genel başkan olarak Ak Parti’nin başına döndüğü hatırlatmasında bulunan Başkan Avcı, “Onun heyecanına, onun vizyonuna,  onun ufkuna yanaşır bir teşkilat oluşturmak içinde elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyacağız. Bu konuda bir aile hukuku kurduğumuz  bütün teşkilat  mensuplarımızı n desteğine ihtiyacımızın olduğunu bir kez daha altının çiziyorum. Sizler gibi  yol arkadaşları bizlere  nasip ettiği için yüce Allah’a hamd ediyorum.” dedi

Programa İl Başkanı Avcı’nın yanı sıra İlçe Başkanı Nurettin İnce, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Basa ve teşkilat mensupları katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER