Advert
Advert
Advert

Rize’nin İçme Suyu Bitti! Rize Belediyesi Suyu Tasarruflu Kullanın Çağrısında Bulundu

Rize Belediyesi, kentte yağışların azalması nedeniyle su kaynaklarında azalma meydana geldiğini ve içme suyunun karşılanamadığını bildirdi.

Rize’nin İçme Suyu Bitti! Rize Belediyesi Suyu Tasarruflu Kullanın Çağrısında Bulundu
Rize’nin İçme Suyu Bitti! Rize Belediyesi Suyu Tasarruflu Kullanın Çağrısında Bulundu admin

Rize’de kar yağmaması ve yağışların azalması nedeniyle içme suyu sorunu oluştu.

Kentin içme suyunu karşılayan Andon İçme Su Tesislerine su akışını sağlayan kaynaklarda suyun azalması ve kar yağışı ile yağışların yağmaması kenti susuz bıraktı.

Rize Belediyesi de su sorununa karşı vatandaşları uyararak suyun tasarruflu kullanılması çağrısında bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Özelde ilimizde ve genelde ülkemizde ve dünyada meydana gelen iklim değişikliği sonucunda mevsimsel yağışların azaldığı görülmektedir. Bu yağış azlığına bağlı olarak su kaynaklarımızda da ciddi düşüşler meydana gelmiştir. Azalan su kaynaklarının şehrimizin talebi olan su ihtiyacını karşılayamadığı durumlarla karşılaşmaktayız. Belediye içme suyu şebekelerinde teknik olarak bir arıza olmayıp su kesintilerinin yağış azlığına bağlı olduğunu belirtiriz. Yağışların tekrar başlayıp su kaynakların artış göstermesine kadar vatandaşlarımızdan tasarruflu su kullanmalarını rica etmekteyiz.” denildi.

ANDON SUYU RİZE'YE 8 SAAT YETECEK!

Öte yandan Andon İçme Su Tesislerinin kaynaklarının tamamen bitmesi halinde tesisteki suyun Rize’nin 8 saatlik su ihtiyacını karşılayabileceği öğrenildi.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, belediye başkanı seçildikten sonra su sorununa çözüm bulmak için İkizdere ilçesi Çağrankaya Yaylası'nda gölet yapmak için çalışmalar başlatmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!