Advert
Advert
Advert

MANDALİNA REÇELİ YARIŞMASI FİNAL PROGRAMI YAPILDI

MANDALİNA REÇELİ YARIŞMASI FİNAL PROGRAMI YAPILDI

MANDALİNA REÇELİ YARIŞMASI FİNAL PROGRAMI YAPILDI
MANDALİNA REÇELİ YARIŞMASI FİNAL PROGRAMI YAPILDI admin
Belediyemiz bünyesinde organize ettiğimiz Mandalina Reçeli Yarışması Final Programı bugün saat: 13:00’da Belediyemiz Düğün Salonunda gerçekleştirildi.
Derepazarı Kaymakamı Sayın Bekir YALÇIN, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan YILDIRIM, RTEÜ Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Dekanı Ferhat KALAYCI, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ensar ÖZÇELİK, Uluslararası Dünya Dönerciler Federasyonu Başkanı Mehmet MERCAN, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Belediye Başkanımız Sayın Selim METİN’in selamlama konuşmalarının ardından; Derepazarı Kaymakamı Sayın Bekir YALÇIN yarışma hakkında duygu ve düşüncelerini ifade etti.
Yarışmanın jüri üyelerini; Güler TOPUK(Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı, Yücel BAYRAKTAR (Kültür Bakanlığı Sanatçısı Rize Temsilcisi), Ebrar BERBEROĞLU(Uzman Diyetisyen ve Gastronom), Yusuf DEMİRCİ(Babillon Hotel Mutfak Şefi), Salih YIlDIZ(Nalia Karadeniz Mutfağı Mutfak Şefi) oluşturmaktaydı.
Final programında yarışma başlamadan önce; Ön Eleme turunda en yüksek puan alan 10 yarışmacı; Canan KÖSE, Havva BERBER, İlayda Yaren KÖSE, Kadriye GÜNGÖR, Meltem SARI, Meral KÖSE, Sare YILDIRIM, Sonay YILDIRIM, Şeyma KALICI ve Zehra ACAR’ın sahneye davet edilmesi ile Belediye Başkanımız Sayın Selim METİN, Derepazarı Kaymakamı Sayın Bekir YALÇIN ve protokol üyeleri yarışmacı adaylarına tebriklerini ve başarı dileklerini ifade etti.
Ön Eleme turu sonrasında en yüksek puan alan 10 yarışmacının reçel kavanozları numaralandırıldı.Jüri üyeleri tarafınca reçellerin tadılmasının ardından; renk, kıvam ve aroma kriterlerine göre 5ile100 puan arasında puanlamaları yapıldı.Her bir yarışmacı için 5 jüri üyesi tarafından verilen toplam puanlar jüri üyeleri tarafından hesaplandı.En yüksek puan alan 3 finalistin kavanoz numaraları ve yarışmacı isimleri ilan edildi.
Finalde en yüksek puan alan finalistler
1. Finalist : 9 Numaralı Kavanoz Sahibi Sare YILDIRIM
2. Finalist : 3 Numaralı Kavanoz Sahibi Kadriye GÜNGÖR
3. Finalist : 8 Numaralı Kavanoz Sahibi Havva BERBER olarak açıklandı.
Jüri üyelerine plaket takdimi ve Yarışma finalistlerine ödüllerinin takdim edilmesi sonucunda toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!