Advert
Advert
Advert

Kedinizin ve Köpeğinizin Sağlığı için Royal Canin Yavru Mamalarını Denediniz mi?

Kedinizin ve Köpeğinizin Sağlığı için Royal Canin Yavru Mamalarını Denediniz mi?
Kedinizin ve Köpeğinizin Sağlığı için Royal Canin Yavru Mamalarını Denediniz mi? Hakkı DUMAN

Royal Canin; Fransız veteriner John Cathary tarafından kurulmuş, sağlık odaklı evcil hayvan mamaları üreten büyük bir şirkettir. Şirket 1968 yılında kurulmuştur. Şirketin amacı; evcil kedi veya köpeklere ihtiyaçlarına yönelik, sağlıklarına olumlu katkı sağlayacak mamalar üretmektir. Şirket tarafından üretilen ilk mama bir köpek maması olan 'sarı çorba' dır. Sağlıklı içeriği ve kalitesi ile kısa zamanda evcil hayvan bakanların gözdesi haline gelmiş bir üründür.

Royal Canin Kedi Mama Çeşitleri Nelerdir?

Yaş ve kuru iki farklı kategoride geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bununla birlikte evcil hayvanlarınızın yaşlarına, ırklarına ve ihtiyaçlarına göre de özel olarak seçebileceğiniz şekilde kategorize edilmiş bir ürün skalası mevcuttur. Kedileriniz için özel olarak üretilmiş mamalardan bazıları şöyledir; 

  • Royal Canin Sensible33; yetişkin kedilerin sindirim sorunlarını gidermek için üretilmiştir. 1 - 7 yaş arası kediler için tüketimi uygundur. Oldukça lezzetli olan bu kedi maması bağırsak bakterilerini dengeler.  İçerisinde bulunan kurutulmuş kümes hayvanı eti de kedinizin tüy dökmesini engeller. 
  • Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması; yavru kedilerinizin düzenli bir şekilde büyümesi için gerekli olan kalsiyum ve vitamin ihtiyacını karşılayacak şekilde formüle edilmiştirRoyal Canin yavru kedi maması içerdiği mineraller ile sindirim sistemini güçlendirir.
  • Royal Canin HairandSkin; yetişkin kediler için kullanılabilir. Kedilerinizin tüy dökmesini önler ve cilt sağlığını muhafaza eder. Kedinizin daha parlak ve sağlıklı tüylere ulaşmasını sağlar. 
  • Royal Canin Maine Coon Yetişkin Maması; dünyanın en büyük cüsseli Maine Coon ırkı kendinizin, kalp ve eklem sağlığını korumak üzere formüle edilmiştir. Ayrıca kedinizin ağız sağlığını korumak amacıyla büyük parçalar halinde şekillendirilmiştir. Çünkü çiğneme süresinin uzun olması ağız sağlığını korumak için önemlidir.
  • Royal Canin Fit 32; Kedinizin mevcut sağlık durumunu korumanıza yardımcı olan bir mamadır. 

Royal Canin Köpekler İçin Üretilmiş Mama Çeşitleri 

Royal Canin köpek mamaları da kedi mamalarında olduğu gibi yaşa, ırka ve  ihtiyaca göre kategorilere ayrılmış geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Köpek mamaları çeşitlerine örnek verilecekolursa; 

  • Royal Canin X-Small Puppymamaları; 2 - 10 aylık yavrular için kullanıma uygundur. Royal Canin yavru köpek maması, küçük ırk yavrunuzun bağışıklık sistemini destekleyecek nitelikte üretilmiştir. 
  • Royal Canin Ageing; 11 yaş sonrası köpekler için uygun bir mamadır. Köpeğiniz tüy dökmesini önler ve deri sağlığını korur. Aynı zamanda sağlıklı bir yaşlanma için ideal bir mama türüdür.
  • Royal Canin Starter Mousse; gebe veya emziren köpeklerde dişinin ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiştir. Yavru köpeklerde ise anne sütünden katı besinlere geçiş döneminde yardımcı bir mamadır. 

Royal Canin Mama Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler? 

Royal Canin mama paketlerinin arkalarında bir beslenme rehberi vardır. Buradan hayvanlarınızın yaş ve ağırlığına göre günlük ne kadar mama vermeniz gerektiğine bakabilirsiniz. Mamayı hazırlarken bir mama kabı kullanmanız önerilmektedir. Çünkü mama miktarında yapacağınız küçük bir artış veya azalma kalori açısından önemli bir detaydır. Bu mamayı kullanırken dikkat edilmesi gereken bir konuydu. Peki, mama alırken nelere dikkat etmeli ve nasıl seçim yapılmalıdır.

Öncelikle mamanın saklama koşullarına dikkat etmelisiniz. Yaş mamaların açıldıktan sonra hemen tüketilmesi önerilir. Ayrıca aldığınız mamanın son kullanma tarihini de kontrol etmelisiniz. Evcil hayvanınızın yaşına, ırkına göre de seçim yapmaya özen göstermelisiniz. Sizde kediniz veya köpeğiniz için ihtiyaç duyduğu ürünü Kurye Mama sitesinden satın alabilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi