Advert
Advert
Advert

Bulaşık Makinesini Çalıştırınca Neden Sigorta Atar?

Bulaşık Makinesini Çalıştırınca Neden Sigorta Atar?
Bulaşık Makinesini Çalıştırınca Neden Sigorta Atar? Hakkı DUMAN

Bulaşık makinesini çalıştırdığınızda sigortanın atması ana sigortadaki temel elektrik arızasından kaynaklı olabileceği gibi cihazda da bir arıza söz konusu olabilir. Bulaşık makinesinin çalışmasıyla birlikte sigortanın atması sorununun çözümü ise mümkündür. Profesyonel Ümraniye Arçelik Servisi hizmetlerinden destek alarak, bulaşık makinesinin çalışmasıyla sigortanın atması sorununun çözümünün sağlanması mümkündür.

Bulaşık Makinesi Çalıştığında Sigortanın Atmasının Nedenleri

Çalışmasıyla birlikte sigortayı attırması durumunda bulaşık makinesine mutlaka uzman bir Çekmeköy Arçelik Servisiteknikeri tarafından müdahalede bulunulmalıdır. Bulaşık makinesinin çalışmasıyla birlikte sigortayı arttırması doğal olarak doğrudan veya dolaylı olarak elektrik aksamındaki problemlerden kaynaklanmaktadır.

  • Bulaşık makinesinin elektrik devresinde meydana gelebilecek kısa devre problemleri, makinenin çalışmasıyla birlikte sigortayı attırmasına neden olabilir.
  • Bulaşık makinesinin fişinde problem olabileceği gibi takılı olduğu prizin ihtiyaç duyduğu elektrik potansiyelini karşılayamaması gibi nedenlerle de sigortanın atması sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Bulaşık makinesinin kazanında, deterjan haznesinde veya su geçişinin mevcut olduğu diğer parçalarda çatlak vb. nedenlerle su sızıntısı olması da bu sorunu yaşamanıza neden olabilir. Zira bu tip bulaşık makinesi su kaçakları, makinenin elektrik aksamına temas ile sigortanın atmasına neden olabilir.
  • Bulaşık makinesinin yüksek nem seviyesinin bulunduğu bir ortamda çalıştırılması durumunda da sigortanın atmasına neden olması muhtemeldir.

Bulaşık Makinesinin Çalıştığında Sigortayı Attırmasının Çözümleri

Her çalıştırıldığında sigortayı attıran bulaşık makinesinde yukarıda belirttiğimiz ihtimaller ışığında gerekli kontroller uzman https://www.arcelikservisi.tvekiplerince gerçekleştirilir. Bulaşık makinesinin dışında faktörlere bağlı olan sorunların giderilmesi için mutlaka profesyonel elektrikçi desteğinin alınması gereklidir. Bulaşık makinesindeki elektrik aksamında sorun olması veya su kaçağına bağlı sigorta atması durumu söz konusu ise yerinde servis müdahalesiyle çözüm sağlanabilmektedir. Bulaşık makinesinin elektrik kablolarında erime, yerinden çıkma vb. durumlar söz konusu ise sökülerek, yenileriyle değiştirilir.

Bulaşık makinesinde su kaçağı bulunuyor ise kaçak noktası tespit edilerek, kaçak noktası onarılır veya ilgili parça için yedek parça ile değişim gerçekleştirilir. Bu değişim işlemleri de temel olarak orijinal Arçelik yedek parçaları ile uygulanarak, daha kaliteli ve daha ekonomik bir çözüm sağlanabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi