Advert
Advert
Advert

Kalıcı Yaşam Hattı Yüksekte Rahat Çalışmanızı Sağlar

Kalıcı Yaşam Hattı Yüksekte Rahat Çalışmanızı Sağlar
Kalıcı Yaşam Hattı Yüksekte Rahat Çalışmanızı Sağlar Hakkı DUMAN

Genel anlamda yükseklik kavramı göreceli olsa da, yüksekte çalışma söz konusu olduğunda herkes için ortak bir tehlike söz konusudur. Yüksekte çalışma durumunda alınacak önlemler ve korunma yöntemleri yasalarla belirlenerek zorunlu hale getirilmiştir. İşverenler, farklı ekipmanlarla yüksekte çalışma durumunda kalan işçilerin can güvenliğini sağlamak zorundadır. Bu önemli oranda vicdani bir sorumluluk olduğu gibi aynı zamanda yasal olarak da gerekliliktir. Yüksekten düşmeler ya ölümle ya da kişinin sonraki hayatında çalışamayacağı derecede sakatlıklarla sonuçlanıyor. Yasal olarak 1,5 metrenin üzerinde bir mesafede çalışma gerektiren alanlarda, düşme koruyucu sitemlerle önlem alınmalıdır. Yüksekte çalışacak personelin düşme tehlikesinin bulunduğu her alanda kurulabilen, düşmeyi engelleyen ya da kaza esnasında yaralanmayı önleyen kalıcı yaşam hattı ile yüksekte çalışmak daha güvenli hale getirilebilir.

Kalıcı Yaşam Hattı İle Çalışma Alanlarınızı Daha Güvenli Hale Getirin

Yüksek bir alanda çalışma durumu söz konusuysa ve çalışılacak alanda parapet ya da korkuluk bulunmuyorsa, kalıcı yaşam hattı kurularak düşme riski ortadan kaldırılabilir. Yaşam hatları, yüksekte çalışacak personelin her durumda güvenliğini sağlar. Düşme riski bulunmayan ortamda çalışan personelin motivasyonu ve iş verimi de doğal olarak artar. Yüksek alanlarda kesintisiz güvenlik sağlamak için yaşam hatları ihtiyaçlara göre geçici ya da kalıcı olacak şekilde kurulabilir. Yaşam hatları yüksekte çalışan personelin düşmesini engellediği gibi aynı zamanda personelin can güvenliği endişesi taşımadan ve dolayısıyla işini aksatmadan çalışmasını sağlamaktadır. Kalıcı yaşam hattı, tüm yapılara uygun şekilde tasarlanmış olup, 1.5 metrenin üzerinde bir yükseklikte çalışma yapılacak her alanda kullanılabilmektedir.

Kalıcı Yaşam Hattı Fiyatları

İşletmesinde güvenlik önlemi almak için araştırma yapanlar, haliyle sistemin fiyatını da merak ediyor. Kalıcı yaşam hattı fiyatları, sistemin kurulacağı alana göre çeşidine ve sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ancak sistemin işlevi düşünüldüğünde, can güvenliği sağlamak gibi bir fonksiyona yönelik olduğundan fiyatı ne olursa olsun avantajı ödenen bedelden kat kat fazladır. İş güvenliği yönetmeliklerine uygun şekilde imalat yapan firmamızın kalıcı yaşam hattı modellerini inceleyebilir, ekonomik fiyatlarla yüksek etkili güvenlik önlemi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi