Advert
Advert
Advert

RTSO Üyesi Kadın Girişimcilere Halkbank’tan Tam Destek

Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO), kadın üyeleri için Hakbank tarafından finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla “Kadın Girişimci Kredi” paketini hayata geçirdiğini bildirdi.

RTSO Üyesi Kadın Girişimcilere Halkbank’tan Tam Destek
RTSO Üyesi Kadın Girişimcilere Halkbank’tan Tam Destek admin

Rize Ticaret ve Sanayi Odasından (RTSO) yapılan açıklamada, ilk defa iş kuracak ya da işini kurmuş Kadın Girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla Halkbank’ın “Kadın Girişimci Kredi” paketini hayata geçirildiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi: “Azami kredi limiti, işini kurmuş kadın girişimciler için 100 bin TL, yeni iş kuran ve işletme yaşı 6 ayı geçmeyen kadın girişimciler için 50 bin TL’dir. Kredi vadesi; 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 36 aydır. Kredi, aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır. Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecektir. Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacaktır. Kadın Girişimcilere mevcut kredi limitleri kapsamında asgari 5 bin TL KMH ve asgari 5 bin TL Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ Kart/Paraf Business Kart/Paraf Esnaf Kart) limiti tanımlanmaktadır.

Kimler Faydalanabilir? Gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibarıyla kadınlara ait olan işletmeler. İş planında gösterilen projeyi gerçekleştirebilecek yürütme ve organizasyon yeteneğine sahip kadınlar. Sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılan kadınlar.”

Başvuruda bulunmak için bu alana TIKLAYINIZ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi