Advert
Advert
Advert

ÇORUH EDAŞ’tan Rize'ye 1,5 Milyon Liralık Yatırım

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), Rize’nin Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçelerine yaklaşık 1,5 milyon TL’lik kesintisiz enerji yatırımı gerçekleştirdi

ÇORUH EDAŞ’tan Rize'ye 1,5 Milyon Liralık Yatırım
ÇORUH EDAŞ’tan Rize'ye 1,5 Milyon Liralık Yatırım admin

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), yatırımlarıyla hizmet bölgesini aydınlatmaya devam ediyor.

Sorumluluk bölgesinde bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam eden Şirket, Rize’nin Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçelerine yaklaşık 1,5 milyon TL’lik kesintisiz enerji yatırımı gerçekleştirdi.

Çoruh EDAŞ'tan yapılan açıklamada, "Çoruh EDAŞ, sorumluluk bölgesi Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde planlı olarak periyodik bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şirket son olarak, Rize’nin Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçelerinde yaklaşık 1,5 milyon TL tutarında yatırım yaptı.

Rize’nin Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçelerinde yaklaşık 1,5 milyon TL’lik bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayan Çoruh EDAŞ, artan enerji talebine yönelik çözüm odaklı çalışmalarına devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında Ardeşen ilçesinin Aşağıdurak, Özgür ve Kaçkar köylerinin şebekesi yenilendi. Ayrıca, Çamlıhemşin ilçesinde çığ düşmesi sonucu hasarlanan şebekenin iyileştirme ve bakım çalışmaları da gerçekleştirildi.

Yatırım ve bakım - onarım çalışmalarına ara vermeden devam edileceğini belirten Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürlüğü, Rize ili şebekesindeki hizmet kalitesine her geçen gün yeni bir yatırım yaparak kesintisiz enerji arzını sağlama önceliğinin altını çizdi.

Çoruh EDAŞ, 29 bin 551 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde toplam 61 ilçede yaklaşık 1.5 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Söz konusu 5 ilde bu hizmetlerin en sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için proje ve yatırım planlamalarını en son teknolojiyle yapan Çoruh EDAŞ, faaliyet gösterdiği bölgede hizmet kalitesini yükseltmek için çalışma temposunu her gün biraz daha artırıyor." ifadelerine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi