Advert
Advert
Advert

ÇAYKUR Haziran Ayı Çay Paralarını Bu Tarihlerde Ödeyecek

ÇAYKUR’un tarih boyunca bugüne kadar ki en yüksek rekolte alımında bulunduğu 1. Sürgün dönemine ait Haziran ayı yaş çay ödemelerini 28-30 Temmuz tarihleri arasında yapacağı öğrenildi. Üreticiler hesaplarına aktarılan bedelleri 1 gün sonra çekebilecek.

ÇAYKUR Haziran Ayı Çay Paralarını Bu Tarihlerde Ödeyecek
ÇAYKUR Haziran Ayı Çay Paralarını Bu Tarihlerde Ödeyecek admin

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), 8 Temmuz’da açtığı 2. sürgün yaş çay döneminde günlük yaş çay alımlarını 9 bin 500 ile 10 bin ton arasında sürdürüyor.

2021 yaş çay sezonu 1. sürgün döneminde 314 bin 500 ton yaş çay alımı gerçekleştirerek bugüne kadar ki en yüksek rekolteye ulaşan ÇAYKUR, sürgüne ait mayıs ayı yaş çay bedellerini Haziran ayının sonunda üreticilere öderken, Haziran ayı yaş çay bedellerini ise 28 – 29 ve 30 Temmuz tarihlerinde üreticilere ödeyerek 1. sürgün alımlarına ait ödemelerini tamamlayacağı bilgisine ulaşıldı.

Mayıs ayında 123 bin 715 ton yaş çay karşılığında üreticilere 468 milyon 155 bin lira ödemede bulunan ÇAYKUR, Haziran ayında üreticilerden aldığı 190 bin 785 ton yaş karşılığında ise üreticilere 738 milyon lira ödeme yapacak. Birinci sürgün yaş çay bedeli olarak üreticilere toplamda 1 milyar 206 milyon 155 bin lira ödeme gerçekleştirecek olan ÇAYKUR, Haziran ayına ait yaş çay bedellerini 28 Temmuz Çarşamba ile 30 Temmuz Cuma günleri arasında üreticilerin banka hesaplarına aktaracak. Üreticiler de hesaplarına aktarılan ödemeleri bir gün sonra çekebilecek.

Öte yandan Kurban Bayramı arifesi ile bayramın ilk günü alım yapmayan ve bayramın 2. gününden itibaren günlük yaş çay işleme kapasitesi üzerinde alım yapan ÇAYKUR’un 2. sürgünde toplam 121 bin ton yaş çay alımı yaptığı öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!