Advert
Advert
Advert

Bakan Adil Karaismailoğlu Açıkladı, Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekrar Geliyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İkizdere ve Salarha tünellerinde yaptığı incelemenin ardından “Önümüzde ki günlerde İkizdere Tüneli ile birlikte Salarha Tüneli’nin açılışını Cumhurbaşkanımızın katılımı ile yapacağız” diyerek tünellerin açılış müjdesini verdi.

Bakan Adil Karaismailoğlu Açıkladı, Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekrar Geliyor!
Bakan Adil Karaismailoğlu Açıkladı, Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekrar Geliyor! admin

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçtiğimiz hafta Rize’de ve ardından Artvin’in Arhavi ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanlardan olumsuz etkilenen bölgelerde ki ziyaret ve incelemelerini sürdürdü. Afet bölgelerinin yanı sıra Rize’de devam eden yatırımları da inceleyen Karaismailoğlu ilk olarak Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan tünel inşaatı şantiyesini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Daha sonra Rize Merkez ve Salarha vadisini birbirine bağlayan ve Rizelilerin 20 yıldır dillendirdiği, 70 yıllık hayali Salarha Tüneli’nde bir dizi inceleme gerçekleştirdi. 

Burada yatırımlarla ilgili açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu yakın zamanda bölgeyi afet öncesi duruma getireceklerinin altını çizerek “Yaklaşık 10 gün önce öncelikle Rize’de sel ve afet olmuştu, o günden bu yana buralardayız. Devamında da Arhavi’de sel ve su baskınları meydana geldi. İnşallah bu afetleri bir daha görmemek üzere bölgede önemli çalışmalarımız var. Bütün bakanlıklarımız ile birlikte afetin izlerini ortadan kaldırmak için topyekûn bir çalışma var, adeta bir seferberlik var burada. Bütün kurumlarımız ile birlikte öz verili bir çalışmayla afetin izlerini ortadan kaldırmaktayız. İnşallah önümüzdeki günlerde afet öncesi duruma bölgeyi kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

Sel ve afetin yaralarının sarılması çalışmalarının dışında bölgede önemli projelerinde devam ettiğini hatırlatan Karaismailoğlu “Ulaştırma bakanlığı olarak bölgede çok önemli ve çok büyük yatırımlarımız var. Bir taraftan bu yatırımlarımız da devam ediyor. Sabah ilk toplantımızı İkizdere’de yaptık. İkizdere ile İyidere arasındaki tünellerde artık son aşamaya geldik. Önümüzde ki günlerde açmayı planlıyoruz. İyidere’den başlayarak Erzurum’a kadar giden önemli bir koridor. Ovit Tüneli’nin yapılmasıyla devamında ki Kırık ve Dallıkavak tünellerinde çalışmalarımız devam ediyor. Güney’de de İkizdere tünellerinin bitirilmesiyle beraber bölgede de yaklaşık 50 kilometreye varan kısaltma olacak. Rize İyidere lojistik limanın yapılmasıyla da çok önemli bir koridoru bağlamış olacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzde ki günlerde Rize’ye gelerek Salarha Tüneli ve İkizdere Tüneli’nin açılışını gerçekleştireceğini dile getiren Bakan Karaismailoğlu “Rize merkezi Salarha vadisine bağlayacak olan Salarha Tüneli’nin geçtiğimiz günlerde 1 tüpünü trafiğe açmıştık. Önemli bir rahatlama sağladı, özellikle de Rize Merkez’de. Önümüzde ki günlerde İkizdere Tüneli ile birlikte Salarha Tüneli’nin açılışını Cumhurbaşkanımızın katılımı ile yapacağız. Sayın cumhurbaşkanımız ilerleyen günlerde tekrar Rize’ye gelerek ulaşım bakımından çok önemli 2 tünelimizin açılışını yapacaklar. Salarha tüneli vadiyi Rize Merkez’e bağlamak için çok önemli bir proje. Yolu yaklaşık 9 kilometre azaltıyor. Seyahat süresinde de yaklaşık 25 dakikaya varan kazanımlar elde edeceğiz. Salarha tünelinin vadi tarafından çıkışından sonra Muradiye ye kadar olan bölünmüş yolumuzun da ihalesini yaptık. Önümüzdeki günlerde ona da başlıyoruz. Böylelikle hem Tünelin bağlantı yolları açısından hem Muradiye beldesi açısından önemli bir projeyi de başlatmış olacağız” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi