Advert
Advert
Advert

Rize Milletvekili Avcı: Kentsel Dönüşümü Tüm İlçelere Uygulayacağız

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize merkezde başlattıkları kentsel dönüşümü bütün ilçelere yayacaklarını ve tüm ilçeleri yeniden şekillendireceklerini kaydetti.

Rize Milletvekili Avcı: Kentsel Dönüşümü Tüm İlçelere Uygulayacağız
Rize Milletvekili Avcı: Kentsel Dönüşümü Tüm İlçelere Uygulayacağız admin

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, İl Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Köse, İlçe Başkanı Burak Ak ve İlçe Başkan Yardımcısı Ozan Burak Biberoğlu ile birlikte Rize Muhtarlar Federasyonu ve Rize Muhtarlar Derneğine yeni ofislerinde ziyarette bulundu.

Milletvekili Avcı, gerçekleştirilen ziyaretlerde yaptığı açıklamalarda, “Muhtarlarımızla sürekli iletişim halindeyiz Pandemi hassasiyetini dikkate alarak diyaloğumuzu sürdürüyoruz. Köylerde ve mahallelerde bizim siyasi temsilcilerimiz, başkanlarımız, kamu adına temsilcilerimizde muhtarlarımızdır. Dolayısıyla sürekli istişare halinde çalışmaya devam ediyoruz. Rize siyaseti il genelinde sivil toplum örgütleri de içinde olmak üzere bütün paydaşlarıyla çok güzel bir uyum içinde hamdolsun birlikte çalışıyoruz.” dedi.

“Özellikle belirtmemiz gereken birkaç husus var Türkiye’nin en mega projelerinden üç tanesinin daha yatırımının temellerini atıyoruz” ifadesinde bulunan Milletvekili Avcı, “Bu bizim için son derece önemli. Havalimanımız zaten başlamış son sürat devam ediyor ve inşallah bu senenin sonunda da ilk uçak inecek. Bütün planlamalar bu yönde. Şimdi pistin betonlaması asfaltlanması çalışmaları yavaş yavaş başlıyor, bir taraftan da çok hızlı bir şekilde terminal binası inşaatımız devam ediyor. Hakikaten çok hızlı bir şekilde oradaki süreç devam ediyor.” diye konuştu.

Avcı, Rize’nin en önemli meselelerinden birinin lojistik merkez olduğunu kaydederek, “Allah’a hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımızla geçen yıl yapmış olduğumuz bir telefon görüşmesinde de ben özellikle konunun önemini ifade etmiştim. Cumhurbaşkanımız talimatını verdi bizde takibini yaptık. Türkiye’nin en büyük mega işlerinden biridir. Yaklaşık 1,5 - 2 katrilyon civarında bir yatırımdan bahsediyoruz. İyidere’de bölgemizi iç akslara bağlayacak yani denizden gelen ürünü içeriye transfer edecek, içerden gelen ürünü deniz yoluyla transfer edebilecek bir ticari merkez oluşturulacak. Geldiğimiz noktada o inşaatı hızlı bir şekilde başlatacağız inşallah.” şeklinde konuştu.

 

Türkiye’nin en önemli yatırımlarından birinin de Şehir Hastaneleri olduğunu sözlerine ekleyen Milletvekili Muhammed Avcı, yakın zamanda deniz dolgusu üzerinde 1000 yataklı Rize Şehir Hastanesinin inşaatının başlayacağını müjdeleyerek, “Rize Şehir Hastanesini yatırım programına aldık. Yaklaşık 1000 yataklı bir hastane inşallah çok yakın bir zamanda inşaa etmeye başlayacağız. Bütün ilçelerimizi ilgilendiren bir proje bu. Yakında dolgu ihalesini inşallah gerçekleştireceğiz. Gündoğdu bölgesinde yaklaşık 300 dönümlük bir alanı doldurmayı planlıyoruz. 300 dönümlük alan içerisinde 1000 yataklı Şehir Hastanemizi inşa etmeye başlayacağız. Bu da bizim için son derece önemli konulardan bir tanesi.” dedi.

Rize Milletvekili Avcı, bütün ilçeleri ilgilendiren bir kentsel dönüşüm meseleleri olduğunu kaydederek sözlerini şöyle tamamladı: “Aşağı yukarı bütün ilçelerimizin böyle bir operasyona ihtiyacı var ama biz bu işe merkezden başladık. Doğru bir örnek ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Yani bunu başarabilirsek bütün ilçelerimize esasında cesaret verecek. Şu ana kadar getirdiğimiz nokta fevkalade önemli bir nokta. Yine bu uyumun burada son derece önemli bir etkisi var. Yani Valisiyle, İl Başkanıyla, Milletvekilleriyle, Belediye Başkanıyla, teşkilatlarımızla, sivil toplum örgütleriyle tüm paydaşlarla tek bir vücut halinde olduk bir mesele etrafında kümelendik ve bugün ortaya koyduğumuz bu kararlılığın etkisini görüyoruz. Hiç unutmuyorum ilk milletvekili olduğumda ilk takip ettiğim proje buydu. Yıllardır bu binaların durumu konuşuluyordu. Dolayısıyla çok elzem bir husustu. Bugün geldiğimiz noktada binaların yıkımını gerçekleştirdik. İnşallah 1 - 1,5 sene içinde dönüşümü tamamlanacak. Bakıyorum merkezde yapmış olduğumuz dönüşüm diğer ilçelerimizdeki İlçe başkanlarımızı ve Belediye Başkanlarımızı cesaretlendiriyor bu da bizi sevindiriyor doğrusu. Ortak paydamız Rize, Rize için en iyisi neyse onun takipçisi olacağız”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!