Rize'nin Yeni Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak Kimdir?

Hakimler ve Savcılar Kurulu kararnamesiyle Rize Cumhuriyet Başsavcılığına Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak getirildi.

Rize'nin Yeni Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak Kimdir?
Rize'nin Yeni Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak Kimdir? admin

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesiyle, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına atandı. Sekücü’den boşalan Rize Cumhuriyet Başsavcılığına ise Karadenizli hemşehrimiz Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak’ın ataması yapıldı.

Rize'nin yeni Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, daha önce Rize’de Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapmıştı.

MEHMET PATLAK KİMDİR?

 

29 Eylül 1978 yılında, Ordu ili Kumru ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra 2002 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Mardin Midyat Cumhuriyet Savcılığında göreve başlamış olup, sırasıyla Kastamonu Çatalzeytin Cumhuriyet Savcılığı, Rize Cumhuriyet Savcılığı yaptıktan sonra, 2014 yılı yaz Kararnamesi ile Osmaniye Kadirli Cumhuriyet Başsavcısı, Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı ve Karabük Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptı.

2020 yılı güz kararnamesi ile Rize Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Mehmet Patlak, Neriman Ulu Patlak ile evli olup, Mehmet Akif ve Duru Naz isminde iki çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi