Rize Kalesi Yolunda 2. Etap Yol Genişletme Çalışmasında Sona Yaklaşıldı

Rize’nin turizme uzanan yolu olarak bilinen Rize Kalesi yolunun 2. etap yol genişletme ve duvar çalışmasında sona yaklaşıldığı bildirildi.

Rize Kalesi Yolunda 2. Etap Yol Genişletme Çalışmasında Sona Yaklaşıldı
Rize Kalesi Yolunda 2. Etap Yol Genişletme Çalışmasında Sona Yaklaşıldı admin

Rize Belediyesi kentin en önemli turizm merkezlerinden olan Rize Kalesi yolunda başlatılan 2. etap yol genişletme ve duvar çalışmasında sona yaklaşıldığını bildirdi.

Belediyeden konu hakkında yapılan açıklamada, “Rize’ye gelen misafirlerin yanı sıra, yöre halkının da tercih ettiği bir nokta olan Rize Kalesi’ne ulaşım sağlayan araç yolunun girişinde başlatılan 1. Etap yol genişletme ve duvar çalışması geçtiğimiz yaz ayında tamamlanmıştı. Duvar üzerinde arta kalan kısımda olası kaya parçalarının kopmasını engellemek için güvenlik amaçlı başlatılan tel örgü çalışması ise hafta sonu tamamlandı.

Rize Belediyesi aynı çalışmanın bir benzerini yolun devamında 2. Etap olarak başlattı.

Belirli noktalarda daralan yolun araç trafiğini olumsuz etkilenmesi nedeniyle başlatılan çalışma kapsamında, dar olan alanlarda yolun genişliği arttırıldı. Mevcut alanda yapılan genişletme çalışmasının ardından olası çökmelerin yaşanmaması için taş duvar yapıldı.

Rize Kalesi’nin tarihi dokusunun görünümü de dikkate alınarak yapılan çalışmada, kesme taş kullanılarak Kale surlarına uygun bir çalışma yürütüldü. Rize Kalesi altında yürütülen yol genişletme çalışması kapsamında, taş duvar yapımı tamamlanmış olup, duvar üzerinden Kale Camii altına bağlanan alternatif yaya yolunda ise altyapı ve merdiven yenileme çalışması devam ediyor.

Duvar üzerinde arta kalan kısımda güvenlik amaçlı başlatılacak tel örgü çalışmasının ardından ise ilerleyen günlerde yol zemininin beton dökülmesiyle yol genişletme çalışması tamamlanmış olacak.” ifadelerine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi