Rize'de Yüz Yüze Eğitime Geçişte İkinci Aşama Başladı

Rize Valisi Kemal Çeber, “Okullarımız öğrenciler olmadığında sadece beton bir yapıdan ibaret oluyor. Öğrencilerimizi tekrar okullarda gördüğümüz için çok mutluyuz” dedi.

Rize'de Yüz Yüze Eğitime Geçişte İkinci Aşama Başladı
Rize'de Yüz Yüze Eğitime Geçişte İkinci Aşama Başladı admin

Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı. Rize Valisi Kemal Çeber, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından planlanan yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında ilk aşamada olduğu gibi öğrencileri yalnız bırakmadı. Bu kapsamda Vali Çeber, Kurtuluş İlkokulunda yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerle bir araya geldi. Vali Çeber, tek tek sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bolca sohbet etti.

Ziyaretlerde uzun bir aranın ardından ilk kez okula gelen çocukların oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu görüldü.

Vali Çeber gerçekleştirmiş olduğu ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen’den de okullarda yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte alınan tedbirler hakkında bilgi aldı.

Milli Eğitim Müdürü Engin Emen yaptığı bilgilendirmede yüz yüze eğitimin başladığı tüm okullarda hijyen ve mesafe konusunda gerekli tedbirlerin alındığını dile getirdi.

Öğrencilerimizi Tekrar Okullarda Gördüğümüz İçin Çok Mutluyuz

Vali Çeber, yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte okullarda öğrencileri görmekten ötürü çok mutlu olduğunu ifade ederek; “Okullarımız öğrenciler olmadığında sadece beton bir yapıdan ibaret oluyor. Sizlerin de bildiği gibi Kovid-19 pandemi süreci halen devam etmekte. Bu kapsamda da pek çok tedbir alındı. Bunlardan bir tanesi de yüz yüze eğitime ara verilmesiydi. Kontrollü normalleşme süreci içerisinde yüz yüze eğitim kademeli olarak başlatıldı. İlk aşamada 21 Eylül tarihinde anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı. Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığımızca yapılan planlama dahilinde bugün ikinci aşamaya geçiş yaptık. Tüm bu aşamaların tamamında öğrencilerimizle bir araya gelerek onların sevinç ve heyecanına ortak olmaya çalıştım. Onların mutluluğu görmek bizleri de çok mutlu ediyor. Son olarak değinmek istediğim konu; okullarımızda Kovid-19 tedbirlerine yönelik Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuz rehberliğinde hijyen ve sosyal mesafe standartlarının eksiksiz bir şekilde uygulanacağını detaylı bir çalışma yapmış bulunmaktayız. Bu bağlamda yüz yüze eğitime başlayan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, okullarımızın Kovid-19 tedbirlerine uygun bir şekilde hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi