Çamaşır Makinesinden Sesler Geliyor, Nasıl Çözülür?

Çamaşır Makinesinden Sesler Geliyor, Nasıl Çözülür?
Çamaşır Makinesinden Sesler Geliyor, Nasıl Çözülür? Hakkı DUMAN

Çamaşır makinesi ile çamaşırları artık çok daha kısa süreler içerisinde çok daha kaliteli şekilde yıkamanız mümkün oluyor. Ancak çamaşır makinenizde standart şekilde yıkama programını çalıştırırken, makineden sesler gelmesi problemi ile karşı karşıya kalmanız durumunda yapabileceğiniz bazı uygulamalar bulunuyor. Çamaşır makinenizin standart yıkaması dolayısı ile çıkan seslerin haricinde daha yabancı bir ses gelmekte ise öncelikli olarak çamaşır makinenize atmış olduğunuz çamaşırlarınızı kontrol etmelisiniz. Çünkü çamaşır makinenizde yıkadığınız çamaşırlarınızdan bulunan veya düşen herhangi bir bozuk veya metal parçası çamaşır makinesinin içerisine kaçması durumunda ses oluşmasına sebep olur. Bu tip bir durumu çözebilmeniz için öncelikli olarak çamaşırları boşaltmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise çamaşır makinenizin kapağını açarak, makinenin kazan bölümünü elini yardımıyla çevirmelisiniz. Bu şekilde makine kazanını çevirmeniz esnasında herhangi bir tıkırtı tarzı bir ses gelmekte ise bu aşamadan sonra yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmamasından dolayı Göztepe Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunmalısınız.

Çamaşır makinenizde elinizle kazanı çevirdiğinizde bu şekilde tıkırtı seslerinin geliyor olması ya çamaşır makinenizde yıkadığınız çamaşırlarınızdan düşen veya kopan metal parça ve bozuk para gibi yabancı cisimlerin makinenizin içine kaçmasından dolayı ya da makine kazanının dönüşü için gerekli olan arka bölümündeki bilyalar bozulmuştur. Bu duruma bireysel olarak müdahale imkanınız bulunmamasından dolayı Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirerek, bu son derece ekonomik maliyetli sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz. Uzman personel, makinenizin üst kapağını açarak, burada çamaşır makinenizin kazan dairesinin arka bölümündeki bilyaların kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bilyalarda dağılma yani bozulma meydana gelmiş ise bilya değişimi yerinde yapılarak sorun çözülmektedir.

Çamaşır makinenizden gelen ses eğer çok ağır veya şiddetli bir ses değil ise yavaş yavaş çamaşır makinenizin tambur bilyalarında bozulma meydana gelmeye başladığına işaret etmektedir. Bu tip bir durumda uzun süre kullanım devam ettirilir ve uzman destek alınmaması durumunda tamburun tamamı ile bozulmasına neden olunur ki bu durumda son derece ekonomik maliyet ile çözülebilecek bir makine arızasınız kendiniz açısından çok daha maliyetli bir duruma getirebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi