NOTER HUZURUNDA BAL LİGİNE ÇIKACAKLAR!

NOTER HUZURUNDA BAL LİGİNE ÇIKACAKLAR!

NOTER HUZURUNDA BAL LİGİNE ÇIKACAKLAR!
NOTER HUZURUNDA BAL LİGİNE ÇIKACAKLAR! admin

Pandemi nedeniyle ertelenen Rize 1.amatör play –off maçları sonrası BAL ligine yükselecek olan takımları kimler olacak?

 

BAL liginde mücadele eden Salarhaspor ve Çayelispor BAL liginde oynamaya devam edecek.

 

BUNA GÖRE RİZE 1. AMATÖR A GRUBUNU 52 PUAN İLE LİDER TAMAMLAYAN GÜNEYSUSPOR, B GRUBUNU 43’ER PUAN İLE TAMAMLAYAN ÇAMLIHEMŞİN BLD VE RİZE BELEDİYESPOR İLE C GRUBUNU 48 PUAN İLE LİDER TAMAMLAYAN RİZE İL ÖZELİDARESPOR’DAN 2 TAKIM DAHA BAL LİGİNE YÜKSELECEK.

 

 NOTER HUZURUNDA BAL LİGİNE ÇIKACAKLAR!

 

PUANLARI EŞİT OLAN ÇAMLIHEMŞİN BLD. SPOR VE RİZE BLD. SPOR TAKIMLARI ARASINDA KURA ÇEKİLECEK.

KURADA ÇIKAN TAKIM İLE DİĞER GRUP BİRİNCİLERİ OLAN GÜNEYSUSPOR VE RİZE İL ÖZEL İDARE SPOR TAKIMLARI ARASINDA KURA ÇEKİLEREK 2 TAKIM BAL’A ÇIKACAK.

 

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLERDE UYGULAMA

Kura çekimi ilgili kulüplerle görüşülerek en geç bir hafta içinde yapılacaktır. Kura çekimine ilgili kulüplerin yetkili yöneticileri, ASKF Başkanı ve Futbol İl Temsilcisi mutlaka katılacaktır. Kulüplerden birinin yazılı talebi halinde kura çekimi NOTER huzurunda yapılacaktır. Bu konu ASKF tarafından çözülecektir. Kura çekimi sonucu bir tutanak ile yazılı hale getirilip, ilgili kişilerce imzalanarak TFF Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilecektir.

 

 

ASKF Başkanlarına

Bilindiği gibi TFF Yönetim Kurulumuz, 2019-2020 sezonunda Kovid-19 nedeniyle maçları durdurulan Bölgesel Amatör Lig ile ilgili olarak 11 grubun birincisi ile grup birincileriyle 3 puan aralığında olan 9 takımın TFF 3.Ligine alınmasına karar vermiştir. BAL ile ilgili alınan diğer kararlar şöyledir. - 2019 – 2020 Sezonunda BAL’dan AFDK kararı ile bir alt lige düşürülen 4 (dört) takım hariç hiçbir takıma küme düşme uygulaması yapılmayacaktır. - 2019-2020 Sezonu BAL Statüsündeki hükümlere uygun olarak BAL takımları ile baraj müsabakası oynama hakkı elde eden yerel lig takımları arasında baraj müsabakası oynanmayacaktır. BAL takımları BAL’da kalmaya devam edecek, yerel lig takımları da direkt BAL’a çıkacaklardır. 81 ilimizdeki en üst yerel liglerden BAL’a yükselme ile ilgili olarak EK:1’de ligleri yarım kalan en üst yerel liglerle ilgili illerin statülerine göre belirlenen esaslar ve EK:2’de bu esaslar doğrultusunda yerel ligden BAL’a çıkacak takım sayıları ve takım isimleri bulunmaktadır. Bilgilerinizi rica eder, 2020-2021 sezonunda BAL’da yer alacak tüm kulüplerimize başarılar dilerim.

Ali DÜŞMEZ Genel Başkan

 

EN ÜST YEREL AMATÖR LİGLERDE KOVİD-19 NEDENİYLE MAÇLARI DURDURULAN İLLERİN STATÜLERİNE GÖRE BAL’A YÜKSELME ESASLARI

1-) Kovid-19 Yasakları Başlamadan Önce Ligi Sonuçlanan ve Lig Birincilerinin Direkt BAL’a Çıktığı İller: (5 İL) ARTVİN, ÇANKIRI, KIRŞEHİR, TOKAT, ŞANLIURFA.

 

2-)

Lig Devam Ederken Yasakların Başlaması Nedeniyle Ligi Yarım Kalan ve PlayOff’ları Olmayan İller İle Play-Off’ları Olan Ama Yasaklar Başladığında Ligi Bitmemiş Olan İller: (40 İL) AFYON, AMASYA, ANKARA, ANTALYA, BİLECİK, BURSA, ÇANAKKALE, ÇORUM, DENİZLİ, DİYARBAKIR, EDİRNE, ELAZIĞ, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, ISPARTA, KASTAMONU, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KONYA, KÜTAHYA, MANİSA, MARDİN, MUĞLA, SAKARYA, SAMSUN, SİİRT, SİNOP, TEKİRDAĞ, TUNCELİ, ZONGULDAK, BAYBURT, KIRIKKALE, ŞIRNAK, BARTIN, YALOVA, KİLİS, OSMANİYE. BU KATEGORİDEKİ İLLERLE İLGİLİ ESASLAR a-Ligin yarım kaldığı andaki puan cetveline göre puan üstünlüğü olan takım BAL’a çıkar. BAL’a çıkacak takım sayısı birden fazla ise puan üstünlüğü sıralamasına göre takımlar BAL’a çıkar. b- Ligin yarım kaldığı anda birincilik konumunda aynı puana sahip iki takım varsa bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları maçlardaki puan üstünlüğüne bakılmaksızın eşit puanlı iki takım arasında BAL’a çıkma kurası çekilir.

3-)

Ligi Sonuçlanan, Statülerine Göre Tek Devreli Lig Usulü, Çift Devreli Lig Usulü veya Eleme Usulü Oynanacak Play-Off Maçları Henüz Başlamadan Müsabakaları Durdurulan İller: (15 İL) ADANA, ADIYAMAN, AĞRI, BALIKESİR, BİTLİS, ERZİNCAN, GİRESUN, İZMİR, MALATYA, NEVŞEHİR, NİĞDE, ORDU, KARAMAN, BATMAN, KARABÜK. BU KATEGORİDEKİ İLLERLE İLGİLİ ESASLAR a-Lig tamamlandı ve sonrasında ister tek devreli, ister çift devreli, ister eleme usulü olsun play-off maçları oynanmadığı için tamamlanmış liglerdeki puan durumuna göre karar verilecek. Tamamlanmış ligdeki puan cetveline göre puan üstünlüğü olan takım BAL’a çıkar. BAL’a çıkacak takım sayısı birden fazla ise puan üstünlüğü sıralamasına göre takımlar BAL’a çıkar. b- Tamamlanmış liglerde grup sayısı iki veya daha fazla ise gruplarda puan üstünlüğü olan lider takımlar arasında kura çekilir. Kura çekiminde çıkan takım BAL’a yükselir. Şayet gruplardan birinde puanları eşit iki ayrı takım varsa, öncelikle bu gruptaki eşit puanlı takımlar arasında kura çekimi yapılır. Kurada çıkan takım ile diğer grubun birincisi arasında tekrar bir kura çekilerek BAL’a çıkacak takım belirlenir. c- Eleme usulü müsabakalarda karar verilirken çeyrek veya yarı final maçları oynanmadıysa, tamamlanmış ligdeki puan cetveline göre karar verilir. Sadece final maçı oynanmadıysa final maçı oynayacak iki takım arasında kura çekilir. Kurada çıkan takım BAL’a çıkar.

4-)Play-Off Müsabakaları Tek Devreli veya Çift Devreli Lig Usulüne Göre Oynanırken Maçları Durdurulan İller: (21 İL) AYDIN, BİNGÖL, BOLU, BURDUR, HATAY, MERSİN, İSTANBUL, KAHRAMANMARAŞ, KOCAELİ, KARS, MUŞ, RİZE, SİVAS, TRABZON, UŞAK, VAN, YOZGAT, AKSARAY, ARDAHAN, IĞDIR, DÜZCE. BU KATEGORİDEKİ İLLERLE İLGİLİ ESASLAR Bu kategorideki illerin ligleri tamamlanmış ve play-off’a çıkan takımlar belirlenip Play-off’lar tek devreli veya çift devreli lig ve puan usulüne göre oynandığı gibi eleme usulü oynanan play-off’lar da vardı. a) Play-off’lar tek devreli veya çift devreli oynanıyor ve müsabakaların yarısı veya yarıdan fazlası oynandıysa, play-off’ların yarım kaldığı andaki puan durumuna göre BAL’a çıkacak takımlar hakkında karar verilir. b) Play-off’lar tek devreli veya çift devreli oynanıyor ve müsabakaların yarıdan azı oynandıysa, tamamlanmış olan lige dönülür ve ligdeki puan durumuna göre 3. maddedeki ilkeler doğrultusunda BAL’a çıkacak takım hakkında karar verilir. NOT: 2 ve daha fazla grup birincileri arasında kura çekilecek iller arasından, 2019-2020 sezonu faal kulüp sayısı 30 ve üstünde olan illerde BAL’a çıkacak takım sayısı (+1) arttırılmıştır.

EN ÜST YEREL LİGLERDE KÜME DÜŞME

 En üst amatör ligi Süper Amatör olan illerde 1.Amatöre, en üst amatör ligi 1. Amatör olan illerde 2. Amatöre düşmelerde ligden çekilen, Disiplin Kurulu kararıyla ligden ihraç edilen takımlar küme düşmüş sayılacaktır. Bunların dışında küme düşme uygulaması yapılmayacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi