Ardeşen'de Havai Elektrik Şebekesi Yeraltına Alınıyor

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Rize İl Müdürlüğü, Ardeşen İlçesi’nde yeraltı elektrik şebekesi tesis çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Ardeşen'de Havai Elektrik Şebekesi Yeraltına Alınıyor
Ardeşen'de Havai Elektrik Şebekesi Yeraltına Alınıyor admin

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Rize İl Müdürlüğü kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti hedefi ile 2020 yılı yatırım programı doğrultusunda Ardeşen İlçesi’nde yeraltı elektrik şebekesi tesis çalışmalarına başladı.

Kurumdan yapılan açıklamada, “Ardeşen Belediye Başkanlığı koordinesinde yürütülen Muhammet Şeremet Caddesi’nin elektrik altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla bölgedeki havai elektrik şebekesi kaldırılarak yeraltı kablo montajları ve aydınlatmalar ile modern bir şebekeye imza atılması planlanıyor.

Ardeşen Bölgesi’nde planlanan çalışmalarla yeni yerleşim yerlerinin enerji ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Merkez Mahallesi’ne bin kVA trafo tesis edilecek olup Ardeşen Belediyesi tarafından yeni açılan düz mahalle bağlantı yolu üzerinde aydınlatma şebekesi ve trafo arkası bölgesinde de yeraltı şebekesi çalışmaları devam etmektedir.

Yatırım projeleri kapsamında elektrik altyapısından kaynaklanan arızaların önüne geçilerek uzun vadedeki ihtiyaçları karşılayacak çevreye duyarlı, modern bir elektrik altyapısı oluşturulması hedefleniyor.” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi