Yılmaz Bal'a vurdukça Hasan Kartal'a vuruyorsunuz!

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal, Sportif Direktör Yılmaz Bal olmazsa Başkanlıkta sıkıntı yaşayacağını söyledi.

Yılmaz Bal'a vurdukça Hasan Kartal'a vuruyorsunuz!
Yılmaz Bal'a vurdukça Hasan Kartal'a vuruyorsunuz! admin

aykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal, Çay TV televizyonunda Togay Muratoğlu, Ali Çelik ve Süleyman Baş’ın bir arada yer aldığı “100 Yüze Futbol” isimli programa telefon bağlantısıyla katıldı.

Programda Sportif Direktör Yılmaz Bal ile ilgili yapılan eleştirilere cevap veren Başkan Kartal, Yılmaz Bal olmazsa Başkanlık noktasında sıkıntı yaşayacağını ve Rizespor’un başarısını istemeyen bir grubun kendisini hedef seçemediği için Yılmaz Bal’a yüklendiklerini iddia etti.

Yeni sezonda daha iyi bir takım kurmak kaydıyla iyi yerlerde olmayı hedeflediklerini ve ekonomik anlamda kulübün bir sıkıntısının bulunmadığını belirten Başkan Kartal, “Bu sezon iyi gitmememize rağmen ligde kaldık. Düşüp, düşmenin kaldırılmasıyla ligde kalsaydık bizim için çok daha sıkıntılı olabilirdi.” ifadelerini kullandı.

Ünal Hoca gitmeseydi biz düşmüştük

Sezon boyunca ufak tefek hatalar yaptıklarını belirten Kartal, “Birinci hatamız İsmail Kartal hocamızın gönderilmesiydi. İsmail Hocayla biraz daha devam etseydik puan anlamında daha iyi olacağımızı düşünüyordum. Taraftarlara bu anlamda sesleniyorum, her kötü gidişte hocanın gitmesiyle ilgili tepkilerin yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü sonrasında gelen Ünal Hocayla hiçbir şekilde uyum sağlayamadık. Geldiği günden itibaren problem yaşadık. Geldiği günden itibaren buradan gitmek istedi, kafası burada değildi. Samimi olarak söylüyorum ki Kasımpaşa maçından sonra Ünal Hoca gitmeseydi biz düşmüştük. Bu anlamda değişiklik yapmamızın isabetli olduğunu düşünüyorum. Yani İsmail Hocayla devam etseydik bu sıkıntıları yaşamaz ve almış olduğumuz sonuçlardan daha iyi sonuçlar elde ederdik.” dedi.

Hoca değişikliğiyle iyiye gideriz derken daha kötüye gittik

Okan Buruk döneminde çok uyumlu bir ekip olduğunu belirten Kartal, “Okan Hoca, Thomas ve İrfan Hoca olsun çok uyumlu şekilde çalıştılar. Transferlerin çoğunda da Yılmaz Bal’ın etkisi vardır. Yapılan transferler konusunda ağırlık Yılmaz’daydı ve yüzde 70 kadar etkisi vardır o transferlerde. Önemli olan uyumdur ve İsmail Hoca geldiğinde ilk başlarda uyum ve birliktelik sağlayamadık. Ondan dolayı sıkıntı yaşadık. Sezon başında aldığımız futbolcuların hemen hemen tamamı İsmail Hocanın istediği ve onayından geçen sporcular oldu. Hocanın listesindeki isimlerdi ve Yılmaz Bal’ın çok etkisi olmadı. Zaten ilk başlarda Hoca ile Yılmaz çok entegre olamadılar. Devre arası transferlerde isi İsmail Hoca ve Yılmaz Bal uyum içinde çalıştı. Bu transferlerin de kötü olmadığını düşünüyoruz. Daha sonra İsmail Hoca ile iyi bir uyum içine girdik ama zaman geçmiş oldu. Hoca değişikliğiyle daha iyiye gideriz diye düşünürken daha kötüye gittik.” dedi.

Yılmaz olmazsa sıkıntı yaşarım Başkanlıkta

Tüm eleştirilere rağmen Yılmaz Bal ile devam edilip edilmeyeceğiyle ilgili soru üzerine Başkan Kartal, “Yılmaz olmasa samimi bir şekilde söylüyorum ben sıkıntı yaşarım başkanlıkta. Yılmaz’a son derece güveniyorum. Transferlerde çok büyük paralar dönüyor. Güvenmediğin bir adamla bu işi yapamazsın. Ama Yılmaz Bal’dan daha iyi teknik konulardan anlayan bir arkadaşımız, yöneticimiz olur, o zaman ‘Yılmaz’a daha gerek kalmadı, daha iyisini bulduk, daha iyisiyle devam edelim’ deriz. Ama öyle bir insan yok ki! Bu sezon bazı hatalar yaptık ve bunları da gördük ama bundan sonra Yılmaz ile birlikte çok daha iyi işler yapacağımıza son derece eminim. Ama televizyonlarda 250 bin Euro verilip alınan futbolcuları 500 bin Euro verilerek alındı diye yalan beyanlarla anlatırsa insanlar, taraftarları da yanlış yönlendirip tepki doğmasına sebep olursunuz. Yılmaz Bal’a vurdukça Hasan Kartal’a vuruyorsunuz demektir. Rizespor’un başarılı olmasını istemeyen bir grup var ve beni hedef seçemedikleri için Yılmaz’a yükleniyorlar.” dedi.

Başkan Kartal, yeni sezonda Mehmet Ali Karaca’nın olup olmadığıyla ilgili henüz bir görüşme yapmadığını ve Karaca’nın belki de Etimesgut Belediyespor’daki görevine devam edebileceğini söyledi ve yeni sezon transferlerini Thomas ve ekibinin Yılmaz Bal ile birlikte gerçekleştireceklerini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi