YKS Öncesi Rize'de İl Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

27-28 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacak YKS ile 14 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan MSÜ Sınavı öncesi Rize İl Sınav Koordinasyon Kurulu, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman başkanlığında toplandı.

YKS Öncesi Rize'de İl Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
YKS Öncesi Rize'de İl Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı admin

27-28 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile 14 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sınavı öncesi Rize İl Sınav Koordinasyon Kurulu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman başkanlığında toplandı.

Toplantıya, Rize Vali Yardımcısı Vekili Arif Oltulu, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Genç, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdür Vekili Reşat Birinci ve İl Sağlık Müdürlüğü Temsilcisi Op. Dr. Talip Başak katıldı.

Toplantının ardından RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman yaptığı açıklamada, öğrencilerin sorunsuz ve huzurlu bir ortamda sınav gerçekleştirebilmesi amacıyla güvenlik tedbirleri ve koordinasyonla ile ilgili hususların ele alındığını ifade ederek, “Bu çerçevede kamu kurum ve kuruluşları tarafından sınav öncesinde alınması gereken tedbirler, sınav günü yapılacak olan çalışmalar ile sınav sonrasında yapılması gerekenler bütün detaylarıyla maddeler halinde görüşüldü. Ayrıca COVİD-19 salgını döneminde öğrencilerin herhangi bir sorunla karşılaşmadan güvenli bir şekilde sınava girmesi için yapılması gerekenler de görüşülerek karara bağlandı.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı