MUHTARLAR FEDERASYONUN ORTAK ÇAĞRI ÇAY KANUNU İÇİN DAHA FAZLA BEKLENMEMELİDİR

RİZE MUHTARLAR FEDERASYONUNDAN RİZE BAŞTA OLMAK ÜZERE BÖLGE MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI

MUHTARLAR FEDERASYONUN ORTAK ÇAĞRI ÇAY KANUNU İÇİN DAHA FAZLA BEKLENMEMELİDİR
MUHTARLAR FEDERASYONUN ORTAK ÇAĞRI ÇAY KANUNU İÇİN DAHA FAZLA BEKLENMEMELİDİR admin

Bugün Rize Muhtarlar Federasyonu olarak tüm ilçe ve merkez mahalle ve köy dernek başkanlarımızın katılımı ile kapsamlı bir toplantı yaptık. 

Gündemimiz  elbette ki Çay oldu.

Çay kanununun belirgin bir şekilde meclisten çıkmaması başta bölgemiz olmak üzere ülkemizin kanayan yarasıdır. Bu milletin her zaman derdi olan ve her mayıs ayında sıkıntısını çekmeye başladığı çay kanununu meclisten ne zaman geçirmeyi düşünüyorsunuz?

Her mayıs ayı geldiğinde televizyonlarda mikrofonu elinde olan vekillerimiz çaydan bahseder ve temennilerini dile getirir. Bazen sıkıntılar bazen ise faydası olan açıklamalar yapılır. Sözde kalan hiç bir şeye tahammülümüz yoktur. Bizim beklentimiz mikrofonda söylemler değil, yazıda alınan kanunlardır

Hiç bir dönem Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun vekillerimizin girişimine şahit olmadığımız ortak bir yazı ile meclisimize teklif verilmesi konusunun artık vakti gelmiştir. 

Bu konuda içerik olarak kendilerine federasyon olarak yardımcı olacağımızı parti ayırt etmeksizin yanlarında olacağımızı beyan ediyoruz.

Taban fiyatın altında özel fabrikaların çay almaları mustahsilimizi zora sokmaktadır. Mustahsilin zorda kaldığı her konu bizlerin konusudur. Vatandaşımızın her derdini kendi şahsımızın derdi gibi kabul ederiz.

 Bizler vatandaşla en yakın ilişki kuran seçilmiş kişileriz. İktidar ve muhalefet partilerinin milletvekillerinin gerçekleştireceği bu girişim önce bölgemize sonra ise ülkemize fayda getirecektir. Rize'li bir Cumhurbaşkanına sahip olduğumuz ülkede bu kanun için pasif kalmak ve ihmal etmek ne derece doğrudur. Daha başka ne gibi bir fırsat beklenilmektedir. Önüne geldiğinde kesinlikle onaylayacagı konuyu halen daha sunmamak neyin nesidir ? 

Çay kanunu olmazsa olmazımızdır. Normalleşme süreci ile beraber açılan meclisimizde yapılacak çalışmalar da sunulan tekliflerin ön sıralarında yer alması gereken bir kanundur.

Çay, bu aziz milletin güne başlangıç ve günü kapatış içeceğidir.  Çay, sohbetin ve dost meclisinin öncelikli ikramıdır. Çay bu milletin milli içeceğidir.

Milli içeceğimize sahip çıkmak en az müstahsil kadar Ankara'da yer alan temsilcilerimizin de görevidir. Bu aziz milletin çay konusunda atılmayacak bir adıma karşı tahammülü yoktur. 

Konuyu dile getirdiğimiz gibi takibini de yapacağımız hususunu aziz kamuoyuna selam ve saygılarımız ile bildiririz.

Tuncay MAŞALACI
RİZE MUHTARLAR FEDERASYONU BAŞKANI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı