Çocuklar, 4 Saatlik Süreyi İyi Değerlendirdi

Çocuklar, 4 Saatlik Süreyi İyi Değerlendirdi

Çocuklar, 4 Saatlik Süreyi İyi Değerlendirdi
Çocuklar, 4 Saatlik Süreyi İyi Değerlendirdi admin

Bugün itibari ile sokağa çıkma kısıtlamaları 4 saatliğine kaldırılan 0-14 arası çocuklar güzel havanın tadını çıkardılar.

İçişleri Bakanlığı Genelgesi ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ile 0-14 yaş arası çocukların, sokağa çıkma kısıtlamasının saat 11.00 ile 15.00 arası esnetilerek, 4 saat süre ile dışarı çıkmalarına izin verilmişti. Kendilerine verilen izin süresinde dışarı çıkan çocuklar güzel havanın tadını çıkardılar.

Rize Valisi Kemal Çeber, 4 saatlik süreyi değerlendirmek için Valilik önündeki alana gelen çocukların yanına giderek onlarla sohbet etti. Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen sohbette; Pandemi sürecinde evde neler yaptıkları, eğitimlerinin nasıl gittiği, neleri özledikleri gibi konular üzerinde diyalogların geçtiği sohbetin ardından Vali Çeber, çocuklara çeşitli hediyeler verdi ve salgınla ilgili tedbirleri hiç aksatmamalarını istedi.

Vali Çeber, çocuklarla gerçekleşen sohbetin ardından yaptığı değerlendirmede; “Çocuklarımız, Pandemi sürecinden tıpkı büyükleri gibi büyük bir olgunluk gösterdiler ve evlerde bizim en büyük destekçilerimiz oldular. Devletimizin salgın konusunda aldığı ve uygulamaya koyduğu tedbirler sonucu her geçen gün daha iyi sonuçlar alınmaktayız. Bu olumlu tablo ile birlikte, kademeli normalleşme süreci içerisinde çocuklarımız-gençlerimiz evlerinden çıkarak baharın tadını bir nebze olsun yaşama imkanı buluyorlar. Onların mutluluğu bizleri de mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

,

Vali Çeber, konuşmasının devamında; “Her ne kadar çocuklarla birlikte oynamak, onlara sarılmak istesek de henüz salgını tam anlamıyla atlatmış değiliz. Bu yüzden bu normalleşme sürecinde daha fazla hassasiyet göstererek oluşabilecek ikinci dalganın önüne geçebiliriz“ ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı