Rize'de Kuaförler Kolları Sıvadı!

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bir buçuk aydır kapalı olan kuaför salonları yeniden açılacakları 11 Mayıs tarihine hazırlanmaya başladı.

Rize'de Kuaförler Kolları Sıvadı!
Rize'de Kuaförler Kolları Sıvadı! admin

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 21 Mart tarihinde faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan “Berber/Güzellik Salonu/Kuaförlerin Açılması” konulu genelge gönderdi. Yayımlanan genelgeye göre 11 Mayıs'ta yeniden faaliyete girecek ve 09.00-21.00  saatleri arasında hizmet verecek olan berber, kuaför ve güzellik salonu sahipleri de ön hazırlıklarına başladı.


Randevu sistemi doğrultusunda hizmet verebilecek olan berber, kuaför ve güzellik salonlarında aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edilmeyecek. Gelen müşteriler muhakkak bir koltuk dolu bir koltuk boş olacak şekilde hizmet alabilecek. Aynı zamanda müşteri için kullanılan tüm malzemeler her seferinde hizmet sunumuna başlanmadan önce temizlik, dezenfeksiyon/sterilizasyon işlemi uygulanacak. Beklemek zorunda kalan müşteriler ise iş yeri dışında ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmek, maske takmak şartı ile bekleyebilecek.


Bu doğrultuda açılabilecek olan berber, kuaför ve güzellik salonlarının sahipleri de açılış için gün sayarken ön hazırlıklarına da başladı. Rize'de hizmet veren bir kuaförün işletmecisi Orhan Kemal, kuaför salonlarının açılacağını duyan vatandaşların kendilerine ulaşarak randevu almaya başladığını ve talebin fazla olduğunu dile getirdi. Kemal "Korona virüs Türkiye'de görülmeye başladıktan sonra hem kuaförler odasının, hem de hükumetin aldığı karar doğrultusunda bizde kapatma kararı aldık. Şimdi yeni çıkan kararla beraber açacağız. bizde 4 tane tezgah var. Randevulu sistem ile müşteri alarak tekrardan çalışmaya başlayacağız. Baya bir yoğunluk var. İnsanlar yaklaşık 50 gündür saçının boyası, bakımını falan yapamıyor. O yüzden baya bir talep var. Herhalde bayrama kadar yoğun bir şekilde çalışacağız" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı