Fındıklı Çay Üreticileri İnsiyatifi'nden Sezon Açıklaması

Fındıklı Çay Üreticileri İnsiyatifi'nden Sezon Açıklaması

Fındıklı Çay Üreticileri İnsiyatifi'nden Sezon Açıklaması
Fındıklı Çay Üreticileri İnsiyatifi'nden Sezon Açıklaması admin

Fındıklı Çay Üreticileri İnsiyatifi tarafından yapılan basın açıklamasıya, 2020 yaş çay sezonunda çay maliyetinin 4,5 TL olacağı dile getirildi. Açıklamada belirlenecek yaş çay taban fiyatının biran evvel açıklanması gerektiği ifadelerine yer verildi.

 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“2020 yaş çay alım kampanyası her yıl yaşadığımız sorunların dışında Covid-19 pandemi dolayısı ile daha farklı koşullarda giriyoruz. Çay üretim kampanyasına sayılı günler kaldı. Çay demek eğitim, çay demek sağlık, çay demek elektrik faturası, çay demek ulaşım , çay demek beslenme yani çay demek yaşamı sürekli kılabilmek kısacası geleceğiz demek olduğunun bilincinde olan Fındıklı çay üreticileri olarak;

 

*Çay taban fiyatının yaşanan süreçten kaynaklı ekonomik kayıpları ve üretim maliyeti girdileri dikkate alınarak (4,5 TL ) bir an önce derhal açıklanmalıdır.

 

*Açıklanacak olan taban fiyatının altında özel sektörün çay alımının yasaklanarak anayasal statüyle güvenceye alınmalıdır.

 

*Kota ve kontejyanın üreticilerin topladıkları çayı elinde kalmayacakları şekilde düzenleme ile belirlenmelidir.

 

*Çay toplama ve alım evlerinden fabrikalarda üretim süreçlerinde hijyen ve fiziki mesafeler korunarak yaşama geçirilmesini

 

*Yaşanan süreçten kaynaklı olarak Pandemi artık bir iççi, emekçi sağlığı bir halk sağlığına dönüşmüş durumdadır. Bu nedenle genelde bölgeye özelde ilçemize gelecek olan çay toplama işçilerinin veya çay üreticilerinin 15 günlük karantina sürecinin işletilmesi izolasyon, hijyen, fiziki mesafe denetimlerinin yapılmasını ve bunların kayıt altına alınıp denetimin sürekli kılınmasını talep ediyoruz”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı