Av. Muhammet Kaçar'dan Çay Taban Fiyatı Açıklaması!

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Muhammet Kaçar, yaş çay taban fiyatının en az 7 TL olması gerektiğini söyledi ve çözüm önerdi.

Av. Muhammet Kaçar'dan Çay Taban Fiyatı Açıklaması!
Av. Muhammet Kaçar'dan Çay Taban Fiyatı Açıklaması! admin

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Muhammet Kaçar, Flash53 Youtube Kanalından yayınlanan ve Gazeteci Turgay Ayhan'ın sunduğu "Evde Gündem" programına video konferans yöntemiyle bağlanarak canlı yayın konuğu oldu.

Geçen yıl 13 kuruşluk destekleme ile birlikte yaş çay taban fiyatının toplamda 3 lira 03 kuruş olarak belirlendiğini hatırlatan Kaçar, bu yıl olması gereken taban fiyat ile ilgili düşüncesini paylaşarak, "Şimdi bu rakamı söylediğimde hop oturup hop kalkacak olanlar olacaktır. Ancak biz şu an çay taban fiyatının 7 TL olması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Programda gündeme ilişkin soruları da yanıtlayan Başkan Kaçar, yaş çay taban fiyatının neden 7 TL olması gerektiğiyle ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü; "Biz 1996 yılında göreve geldiğimizde çaya yüzde 130 zam veren bir siyasi görüşün temsilcileriyiz. 7 TL olmasını boş bir hayal olarak söylemiyorum. Geçmişte yaptığımız bir işin bugün de tekrar yapılması gerektiğine inanarak söylüyorum. Çayımız, dünya üzerindeki en kaliteli çaydır. Bizler üretip, ürettiğimizi de sattıktan sonra, bu fiyatlar hayal değildir."

"Daha fazla üretime yönelik gayret gösterilmeli"

Çay budama uygulamasının ilk hayata geçtiği dönemlerde Necmettin Erbakan'ın iktidarda olduğu günlerden örnek veren Başkan Kaçar, "Merhum Hocamız o dönem çaydan sorumlu devlet bakanı Musa Demirci'yi çağırarak budama mevzusunu soruyor. Demirci de, çay fazlasının olduğunu ve rekoltenin azaltılmasına yönelik bir çalışma olduğunu söyleyince, Erbakan da, böyle bir şeyin olamayacağını, Allah'ın nimetine kota konulmaya, azaltmaya çalışılamayacağını söyleyerek mümkün olduğunca daha fazla üretime yönelik gayret gösterilmesi talimatını veriyor. Bakan Demirci'nin çay fazlasını satamadıklarını dile getirmesi üzerine Erbakan Hocamız Afrika ülkelerinden örnek vererek, 'Onlar orada aç, sefil vaziyette. Üretim fazlamız varsa onların üzerine Türk bayrağı bastıralım, hibe olarak yardım amacıyla gönderelim." şeklinde konuştuğunu hatırlattı.

"Çayımızı en yüksek fiyatlardan dünyaya pazarlayabiliriz"

Başkan Kaçar, Erbakan Hoca'nın hassasiyetiyle bugün davranılması gerektiğine vurgu yaparak, "Eğer bizler de bugün daha fazla çay üretip çay fazlamızı bayrağımızı koyarak yardıma muhtaç ülkelere gönderirsek bugün belki durumları müsait değildir ama o damak tadını aldıktan sonra, eğer bir çay ithal etme durumları söz konusu olduğunda tercih öncelikleri bizden yana olacaktır. Bu da yeni pazarların oluşması anlamına gelir. Bizim çayımız dünyanın en kaliteli çayıdır ve en yüksek fiyatlardan dünya pazarlarında pazarlanması mümkündür. Böyle yapıldığı taktirde bu, üreticimize de olumlu yansıyacaktır. Bu yüzden 7 TL fiyat düşünüyoruz ve böyle bir siyasi irade ortaya konulursa, çok rahatlıkla bu fiyatların mümkün olduğunu hatırlatmak istiyorum." şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı