Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe

Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe
Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe Hakkı DUMAN

Her kadın olduğundan daha güzel ve genç görünmek için çaba sarf eder. Fakat çoğu kadın estetik ameliyat olmaktan kaçınır. Son zamanlarda ameliyatsız yüz germe çalışmaları üzerinde tam sonuç alınan uygulamalardan fokuslu ultrason kadınların bu korkusuna bir nokta koyarak sanki yüz germe ameliyatı yapılmışçasına sonuç alınmasını sağlıyor. Ultrason yıllardır görüntüleme teknolojilerinde kullanılmış ve insan vücuduna hiçbir zararı bulunmayan bir uygulamadır. Ses dalgaları ile çalışan bu uygulama tıpta neredeyse elli yılı aşkın bir süreden beri kullanılmaktadır. Hamile kadınlarda bebeğin görüntülenmesi için bile kullanılan bu uygulama artık dermatolojide de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

Fokuslu ultrason uygulaması; kırışan göz çevresine, gıdı bölgesine, çene hattına, tüm yüze, ağız kenarına, yanak bölgesine, alın bölgesine ve kaş bölgesine uygulanıyor. Yüzde tüm kırışıklar için sonuç alınan bu uygulama sonrasında beklenen sonuç elastikiyeti artmış bir cilt, kırışık bölgelerde azalma, sağlıklı bağ dokusu ve artan kollajen üretimi oluyor.

Fokuslu Ultrason Nasıl Uygulanır?

Boyun ve yüz gençleştirme aşamasında özel ultrason cihazları ile cildin ortalama 5 mm altına odaklanmış olan ultrason dalgalar gönderir. Bu ultrason dalgaları sırasında cilt kollajen üretimini uyarır ve ısı sayesinde cilt yüzeyi elastiki bir yapı kazanır. Uzun süreli sonuca ulaşılan bu uygulamada hiçbir cerrahi işlem yapılmadan fakat cerrahi işlem yapılmışçasına sonuç alınabilir.

Ultrason ile cilt gençleştirme hangi bölgelere uygulanır sorusu fokuslu ultrason yaptırmak isteyenlerin sorduğu sorulardan birisidir. Genellikle bu uygulama; yüzün tamamında oluşan kırışıklıkları gidermek, çene çizgisinde oluşan sarkmaları gidermek, gıdı bölgesinde oluşan sarkmaları düzeltmek ve kaş kaldırmak için uygulanmaktadır.

Cilt gençleştirme için yapılan bu uygulama ortalama olarak bir saat kadar sürer. Bir saat süren uygulama sonrasında kişi evine gidebilir. Bu uygulama sonrasında eğer gerekir ise kişi uygulamayı tekrardan yaptırabilir. Hiçbir şekilde ağrı ve acı oluşturmayan bu uygulamada kişiler günlük yaşantılarına ve işlerine hiçbir nekahet dönemi yaşamadan dönebilirler. Uygulama yapıldıktan sonra sonuç genellikle ilk üç ayda alınmaya başlanılır. Fakat ileri evrelere gelmiş olan sarkma ve kırışıklıklarda bu sonuca ulaşmak ortalama beş ay kadar sürebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı