Kontrol Noktalarında Sağlık Kontrolleri Yapılıyor

Kontrol Noktalarında Sağlık Kontrolleri Yapılıyor

Kontrol Noktalarında Sağlık Kontrolleri Yapılıyor
Kontrol Noktalarında Sağlık Kontrolleri Yapılıyor admin

 İlimiz Erzurum sınırında bulunan İkizdere İlçemizde bulunan kontrol noktasında bugün 08.00 ile 19.00 saatleri arasında yapılan uygulamada yaklaşık 120 kişinin sağlık kontrolünden geçirilmiş olup ateşi yüksek olan 5 vatandaşımız ev izolasyonuna gönderilmiştir.


 Kontroller Esnasında Yüksek Ateş Tespit Edilen 5 Kişi Ev İzolasyonuna Gönderildi
Rize'de, koronavirüsün (Kovid-19) bulaşma riskini en aza indirmek için şehrin ana giriş noktalarında "Varış Kontrol Belgesi" uygulaması aksatılmadan devam ediliyor.


Rize Valiliğince, koronavirüs salgınını  önleme çalışmaları kapsamında alınan kararlar doğrultusunda ilimizin ana giriş noktaları Alipaşa, Fındıklı, İkizdere ve İyidere ilçelerinde İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, yolcular sağlık taramasından geçiriliyor. Rize Valiliğince temin edilen termal kamera ile de araçlarda bulunan her bir yolcunun vücut ısıları taranıyor.


Yapılan bu uygulamalar esnasında Rize’nin Erzurum il sınırındaki İkizdere ilçesi kontrol noktasında bugün 08.00 ile 19.00 saatleri arasında yapılan uygulamalar esasında yaklaşık 120 kişinin sağlık kontrolünden geçirilmiş, bu denetimler esnasında 5 kişide yüksek ateş tespit edilmesi üzerine ev izolasyonuna gönderildiği bilgisine ulaşılmıştır. 
Artvin yönünden, Rize’ye giriş yapan her bir araçtaki yolcularda Fındıklı’da bulunan kontrol noktasında tek tek sağlık kontrolünden geçiriliyor ve her biri için “Varış Kontrol Belgesi” düzenlenmeye devam ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı