Elektronik Sigaralarda Orijinal Likit

Elektronik Sigaralarda Orijinal Likit
Elektronik Sigaralarda Orijinal Likit Hakkı DUMAN

Cepte taşınabilir özelliği ve şık duruşu ile diğer tütün odaklı sigaralardan daha elit bir yapıya sahip olan elektronik sigaralar tüm dünyada son zamanlarda çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Ateş ile kullanılmadığından yangın çıkartma etkisi bulunmayan e sigaralar maddi olarak kullanıcılarının cebine zarar vermediği gibi, diğer sigaralar gibi insan sağlığına da zarar vermeden kullanılabilir. Çoğu sigara içicisi dudak tiryakiliği olduğu için sigara içmeye devam etmektedir.

Dudak tiryakiliği maalesef nikotin tiryakiliğinden bile zor vazgeçilebilir bir durumdur. İnsan psikolojisi çoğu zaman sigarayı bırakma fikrinde bile daha çok sigara içme eğilimi gösterebilmektedir. smok rpm80 insan vücuduna hiçbir şekilde nikotin miktarının azlığı nedeni ile zarar vermeden kişilerin dudak tiryakiliği yaşamasını sağlayabilmektedir. İçerdiği nikotin oldukça azdır. Nikotinin zararlarının görülmemesi nikotin miktarının diğer sigaraya göre elektronik sigaralarda oldukça fazla az konulmasından dolayıdır. Elektronik sigaraların seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise salt likit satın alırken kesinlikle likitlerin orijinal olanlarının tercih edilmesinin gerekliliğidir.

Elektronik sigaranın tercih edilmesinin nedeni elektronik sigarada diğer sigaralara nazaran bir çok çeşitte aromaların bulunmasıdır. Farklı kokularda tercih edilebilen elektronik sigaralar diğer sigaralar gibi ortama sadece tütün kokusu değil farklı oranlarda değişik aromatik kokuların yayılmasını sağlar. Elektronik sigaralar diğer sigaralara nazaran %90 oranında daha az toksik madde içermektedir. Bu nedenden çevrede bulunan kişiler sigara dumanından etkilendiği gibi e sigara buharından etkilenmezler. Bir başka ayrıntı da sigaraların duman e sigaraların ise etrafa buhar salmasıdır. Buharın akciğerlere hiçbir zararı bulunmazken insan sağlığı için duman her yaştan kişi için sakıncalıdır.

Psikiyatriler bazı psikolojik rahatsızlığı olan hastalarına günde bir miktar nikotin almaları hususunda tavsiyede bulunurlar. Bu tavsiye nikotinin rahatlatıcı yapısı bulunduğundan psikiyatrların hastalarına tavsiyeleri arasındadır. Fakat nikotin miktarı iyi bir şekilde belirlenmez ise sigara tiryakiliği kaçınılmaz olabilir. Eser miktarda içinde nikotin bulunan e sigaralar bu nedenden ruhsal problemleri olan kişilere uzman psikiyatr doktorlar tarafından tavsiye edilmekte ve bu kişiler psikolojik olarak nikotinden de zarar görmeden iyileşebilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi