Rize’de Oturup da İkametgahı Farklı Yerlerde Olanlar Dikkat!

Rize Belediyesi, belediye sınırları içerisinde ikamet edip, ikametgahı farklı yerlerde olanların suyu yüzde 30 pahalı kullanacaklarını duyurdu.

Rize’de Oturup da İkametgahı Farklı Yerlerde Olanlar Dikkat!
Rize’de Oturup da İkametgahı Farklı Yerlerde Olanlar Dikkat! admin

Rize’de özellikle 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri dolayısıyla ikametgahını köy ve ilçelere aldıranlar dolayısıyla yaklaşık 15 bin nüfus ve yıllık yaklaşık 20 Milyon gelir kaybı yaşayan Rize Belediyesi, belediye sınırları içerisinde ikamet etmelerine rağmen farklı yerlerde ikametgahı bulunanlara önemli bir uyarıda bulundu.

Rize Belediye Başkanlığından yapılan duyuruda, bu durumda bulunan su abonelerinin tespitinin yapılması sonucu bu kişilerin suyu normal fiyatın yüzde 30 daha fazlası bir ücretle kullanacakları ifade edilerek, bu durumdan olumsuz etkilenmemeleri için ikametgahlarını Rize Merkeze aldırmaları çağrısında bulunularak, “Rize Merkezde oturup adresleri merkez dışında bulunan su abone sahiplerinin tespiti halinde Belediye Meclis Tarifesince belirlenen su ücretlerinin yüzde 30 fazlası cezai olarak ödemek zorunda kalacaktır. Bu durumdan vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına ikametgahlarını Rize merkeze taşıması rica olunur” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı