İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Saberi, Vali Çeber’i Ziyaret Etti

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Hossein Saberi, Rize Valisi Kemal Çeber’i makamında ziyaret etti.

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Saberi, Vali Çeber’i Ziyaret Etti
İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Saberi, Vali Çeber’i Ziyaret Etti admin

Başkonsolos Saberi’yi Rize’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Kemal Çeber, “Aynı coğrafyayı paylaşan iki ülkenin medeniyetler açısından birçok ortak noktası bulunuyor” dedi ve Türkiye ile İran’ın bölgede köklü geçmişi olan iki komşu ülke olduğunu sözlerine ekledi. 


Başkonsolos Saberi’ye Türkiye’nin en güzel bölgelerinden birinde görev yaptığını ifade eden Vali Çeber, “Geçmişten günümüze, İran halkı ile Türk halkı arasında çok sağlam ilişkiler kurulmuş ve kurulan bu sağlam ilişkiler, her iki ülke arasında turizm, ekonomi, ticari ve iktisadi alanda işbirliğine gidilmesine vesile olmuştur. Bizler de İran ile Türkiye arasında sağlanan bu ortaklıkların daha da ileri noktalara taşınması için elimizden gelen katkıyı sağlamaya hazırız” dedi ve Başkonsolos Sabiri’ye de Trabzon’da ki görevi süresinde her türlü desteği sunacaklarını da sözlerine ekledi.

    
Nazik ev sahipliğinden dolayı Rize Valisi Kemal Çeber’e teşekkür eden Başkonsolos Hossein Saberi, ziyaretinin amacının Başkonsolosluğun kapsadığı illerden biri olan Rize’yi daha yakından tanımak ve birbirine yakın iki ülke arasında ekonomik, kültürel ve ticari alanlarda işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu belirtti.
Başkonsolos Saberi, ayrıca 31 Ağustos Cumartesi günü Gümüşhane ilinde meydana gelen trafik kazasında yaralanan ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Araştırma Hastanesine sevk edilen 19 yaşındaki İranlı Sevil Najadzedeh’in tedavi sürecini yakından takip ettiklerini belirterek; başta Vali Kemal Çeber olmak üzere, Najadzedeh tedavisinde emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti. 


Vali Kemal Çeber, ziyaretin son bölümünde Başkonsolos Saberi’ye Rize çayı hediye etti.  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı