Bakan Soylu: Yılbaşından bu yana 635 terörist öldürüldü

Bakan Soylu; "Yılbaşından bugüne kadar 635 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi" dedi.

Bakan Soylu: Yılbaşından bu yana 635 terörist öldürüldü
Bakan Soylu: Yılbaşından bu yana 635 terörist öldürüldü admin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kaçakcılık ve Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soylu, Van, Mardin ve Diyarbakır'da görevden almalarla ilgili, "Teröristlere moral de mama da o belediyelerden gidiyor, biz saf değiliz. 'Seçilmişiz' diyorlar. Seçilmişlik elbette önemlidir ama demokrasi bir truva atı değildir." dedi.

"PKK İLE İLTİSAKLI KİŞİLERE MÜDAHALE ETTİĞİMİZ İÇİN BİZ KABAHATLİ OLDUK"
Soylu, sözlerine şöyle devam etti, "3 günden beri bu adamlar ve kadın, terör örgütüyle alınmıştır denilmesine rağmen inkar etmiyorlar. Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar. Seçimler bir hukuk mahkemesi değildir. Seçilerek yasalar karşısında aklanamazsınız. Geçen dönem aynı suçtan aldığımız adamı, tekrar aday yaptılar. PKK ile iltisaklı kişilere müdahale ettiğimiz için biz kabahatli olduk. Dün bu mücadeleyi verdiğimiz bazıları, ucuz siyaset pozisyonu adına hiç beklemediğimiz pozisyonları ortaya koyuyorlar. Biz yolumuzdan dönecek değiliz." dedi.

"KANUNLARIN VERDİĞİ YETKİYİ KULLANDIK"
Terör operasyonlarıyla ilgili açıklama yapan Soylu; "40 yıldır PKK terörüyle mücadele ediyoruz. Sadece yılbaşından beri 80 bin 570 operasyon yapmışız, 635 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirmişiz. 3 belediye başkanını görevden aldık. Kanunların verdiği yetkiyi, yine kanunların verdiği sorumluluğu yerine getirmek için kullandık. Yanlış hiçbir şey yapmadık." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı