BAŞKAN RAHMİ METİN “EKİPLERİMİZ SAHADA” DEDİ

BAŞKAN RAHMİ METİN “EKİPLERİMİZ SAHADA” DEDİ

BAŞKAN RAHMİ METİN “EKİPLERİMİZ SAHADA” DEDİ
BAŞKAN RAHMİ METİN “EKİPLERİMİZ SAHADA” DEDİ admin

İlimizde etkili olan sağanak yağışın ardından Rize Belediyesi ekipleri şehir merkezinde yaşanan su taşkınlarına müdahale noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İlimizi etkisi altına alan yağmurun öncesinde Meteoroloji Müdürlüğünden yapılan sağanak yağış uyarısı üzerine hazır kıta bekleyen Rize Belediyesi yağmurun yağdığı ilk saatlerden itibaren şehir merkezinde yaşanan su taşkınlarına müdahalede gecikmedi.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin başta olmak üzere, Ak Parti İl Başkanı İshak Alim, Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürlerinin kontrolünde Rize Belediyesi’nin iş makineleri ve personeli gece boyu çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında su baskınına maruz kalan esnafa temizlik desteği verilerek, balçık haline gelen bölgelerde yıkama çalışmaları yürütülüyor.

Gece boyu çalışmaları yerinde takip eden Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin yapmış olduğu açıklamada; “Akşam saatlerinde şehrimizi etkisi altına alan ve metre kareye 100 kg olduğu tahmin edilen sağanak yağış şehrimizde etkisini gösterdi.

Özellikle yıllardır sorun olan Paşakuyu deresi ve Değirmendere olarak bilinen derelerimizde taşmalar meydana geldi. Daha önce Meteorolojiden verilen alarm nedeniyle bizde Rize Belediyesi olarak tüm ekiplerimiz ile müdahaleye hazır şekilde beklemedeydik. Şimdilik Allaha şükür çok büyük bir tahribat yaşamadık ancak Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi güzergahında bazı esnaflarımız zor anlar yaşadı. Yılların biriktirmiş olduğu alt yapı sorunu üzerinde yeni yönetim olarak özellikle son 1 aydır bazı tespitler yaptık. Bu sorunların giderilmesi noktasında gerekli girişim ve çalışmaları yürütüyoruz. DSİ ile ortak yürütmüş olduğumuz çalışmalar devam ederken öncesinde yaşamış olduğumuz bu yağmurun ardından Rize Belediyemizin tüm imkanlarını seferber ederek, yağışın yaşandığı il saatlerden itibaren su baskınına uğrayan esnaflarımızın yanındayız. Bir taraftan iş makinelerimizle suyun akışını sağlarken, diğer yandan balçık haline gelen soksak ve kaldırımlarımızda yıkama işlemleri yapıyoruz. Maalesef eskilerde o zamanki şartlarda yapılan menfezlerin yetersiz kalmasından dolayı bu gibi baskınlar olabiliyor. Allah beterinden korusun. Yağan yoğun yağmurun ara verdiği anda oluşan göletlerin kısa sürede kanallarımızdan tahliye olup akıp gitmesi daha büyük zararların oluşmasını etkiledi. Bu sevindirici bir durum.Bundan sonraki süreçte köklü çözülmesi gereken alt yapı sorununa yoğunlaşarak ivedilikle daha geniş bir alt yapıyı hayata geçirme noktasında çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı